Tow Layers Curtain With Rails Installed Ceiling Translucent Blocking Lights Curtains

Sněhově bílé záclony i bez použití bělidel: přírodní prostředky překvapí svými účinky

Jedlá soda, vaječné skořápky nebo aspirin – všechny tyto věci spojují sněhově bílé záclony. Pokud k tradičnímu prášku na praní přidáte jedlou sodu, dostanete krásně zářivé záclony, které budou ozdobou vašich oken. Na bělení můžete použít prostředky, které znaly už naše babičky.

Záclony se rozzáří a ušetříte i svou peněženku

Bílé záclony získáte pomocí kuchyňské soli. Do deseti litrů přidejte čtyři lžíce a důkladně zamíchejte – míchejte, dokud se sůl úplně nerozpustí. Ponořte starší zažloutlé záclony do roztoku a nechte směs působit. Proces bělení by měl trvat nejméně tři hodiny. Poté záclony klasicky vyperte a nechte uschnout.

Jedlá soda bude fungovat stejným způsobem. Nestojí skoro žádné peníze a najde se v každé domácnosti, takže není důvod, proč ji nevyužít také na bělení záclon a závěsů. Navíc změkčuje vodu a zvyšuje účinnost praní. V deseti litrech rozpusťte půl kilogramu sody. Závěsy ponořte do roztoku a nechte působit. Nakonec záclony vyperte v pračce. Budou sněhově bílé! Použít můžete také prášek do pečiva. Můžete ho přidat přímo do pračky nebo záclony namočit již předtím.

Zdroj obrázku: Freepik

Aspirin funguje nejen na bolest hlavy

Ocet je tradičním prostředkem, který se v domácnosti používá nejen na vaření. Přidejte půl sklenice octa do vody, zamíchejte a namočte do roztoku záclony. Nakonec je vyperte, zbavíte se tak nepříjemné octového zápachu. Aspirin známe především, pokud nás bolí hlava. Umí také obnovit bělost záclon. Stačí rozpustit pět tablet aspirinu ve vodě a záclony do ní vložit.

Vaječné skořápky mají jednu výhodu – určitě je doma najdete. Tuto metodu používaly již naše maminky a babičky. Vložte skořápky do sáčku a přidejte k záclonám do pračky. Díky tomuto triku budou záclony či závěsy sněhově bílé a navíc budou dlouhodobě svěží. Praní záclon je složitý proces a stojí za to si ho co nejvíce ulehčit.

Zdroj: https://treehouse.co/us/blog/how-to-wash-curtains-4-surprisingly-easy-curtain-cleaning-hacks.html