Soap 4829708 1920 (1)

Tradiční šedé mýdlo známe z koupelen, ale dokáže překvapit i jinde

Šedé mýdlo má dlouhou tradici a historii. Jedná se o takový typ mýdla, který je velmi dobrý pro jemnou a citlivou dětskou pokožku, ale také pro lidi s kožními problémy, jako jsou ekzémy a suchá nebo citlivá pokožka. Jedná se totiž o mýdlo, které nezpůsobuje žádné alergické reakce, je tedy hypoalergenní. Šedé mýdlo ale nemusíte používat jen ve vaně při koupeli, existují četné další možnosti jeho využití.

Čištění mastných skvrn

Pro čištění mastných skvrn je šedé mýdlo jako stvořené. Hodí se na potahy, gauče, křesla, koberce, oblečení a různé další tkaniny. Pokud se potřebujete zbavit mastné skvrny od čehokoli, dejte šedé mýdlo přímo na skvrnu a vyčistěte pomocí vlhkého až mokrého hadru. V případě potřeby pak můžete mokrý koberec nebo sedačku vysušit suchým hadrem či fénem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jako repelent proti komárům

Látky, které jsou obsažené v šedém mýdle, odpuzují komáry. Můžete ho proto využít místo repelentu. Vzhledem k tomu, že nedráždí pokožku, vůbec nevadí, když na pokožce dlouhodobě zůstane. Potřete se navlhčeným šedým mýdlem stejně tak, jako byste to udělali s krémem. Nyní se můžete vydat mezi komáry. Pokud už vás trápí komáří kousnutí, jednejte stejně. Mýdlo zastaví dráždivé reakce.

Zdroj obrázku: Pixabay

Proti parazitům na rostlinách

Roztok z šedého mýdla je lidem neškodný, stejně tak neublíží ani rostlinám. A zároveň zahubí parazity, které ničí rostlinky. Parazitům zalepí mýdlo dýchací cesty a ti pak umírají udušením. Stačí nakrájet kostku šedého mýdla na drobnější kousky a potopit je do rozprašovače s vodou, Nechte přes noc, mýdlo se mezitím rozpustí a druhý den můžete rostlinky tímto roztokem postříkat. Rostlinám se rychle uleví, paraziti brzy uhynou, vy nevyhodíte spoustu peněz za drahé přípravky a navíc se jedná o roztok, kterým neublížíte ani přírodě.