Close Up Side View Smiling Brunette Woman

Tvar nosu dokáže prozradit více o naší povaze

Vědci se snaží už dlouhá léta prokázat souvislost mezi rysy v obličeji a povahovými vlastnostmi člověka. Podle nich o naší osobnosti může dost vypovědět barva očí či vlasů a rovněž i náš nos. Ačkoli se zdá, že každý nos je zcela odlišný, ve skutečnosti se v populaci vyskytuje jen sedm typů nosu. Jaký je ten váš a co znamená?

Núbijský nos mají kreativní lidé

Núbijský nos je u kořene dlouhý a široký a jeho špička je mírně vytočená nahoru. Mívají ho kreativní, zvědaví a zapálení lidé, kteří snadno navazují vztahy s ostatními. Někdy ale mají tendenci projevovat své emoce příliš násilně. Řecký nos se vyznačuje klasickým rovným tvarem. Je typický pro praktické, spolehlivé a zodpovědné osoby, které umí držet emoce na uzdě. Ve vztazích bývají tajnůstkáři, ale věrní.

Lidé s krátkým a mírně zvednutým nosem jsou optimisté plní energie do života. Mají velký smysl pro humor. Cítí zodpovědnost za druhé a je na ně opravdu spoleh, i když někdy mohou být moc impulzivní a nervózní. Orlí nos s klenutou špičkou patří rozeným vůdcům, kteří jsou ambiciózní a skvěle spolupracují s ostatními. Vždy mají svůj názor a nebojí se ho prezentovat. O kritiku se příliš nestarají.

Woman Getting Ready Nose Job Surgery
Zdroj obrázku: Freepik

Římský nos mají organizátoři

Římský nos trochu připomíná ten řecký, avšak je mírně zahnutý. Lidé s tímto typem nosu se vyznačují zdravým rozumem, sebeovládáním a schopností dobře se rozhodovat. Je typický pro dobré organizátory s analytickou myslí. Ačkoliv mají silnou osobnost, nemají sklony k ovládání ostatních, mohou je pouze povzbudit ke spolupráci s autoritou sobě vlastní.

Plochý, mírně konkávní nos je charakteristický pro altruisty. Tento typ lidí myslí nejprve na druhé a je schopen se kvůli nim vzdát svých vlastních cílů. Jsou to osoby svědomité, spolehlivé a velcí snílci se sklonem skrývat své pocity. Lidé se zakřiveným nosem a zakulacenou špičkou jsou otevření světu, snadno navazují vztahy a jsou oddanými přáteli. Jsou přímočaří a mají velké srdce.

Zdroj: https://www.jagranjosh.com/general-knowledge/personality-test-your-nose-shape-reveals-these-personality-traits-1655120131-1