Indian Woman Doing Laundry

Vlhčené ubrousky zbaví během praní oblečení nachytaných chlupů i vlasů

Máte doma malé děti? V tom případě máte zaručeně i vlhčené ubrousky a neustále je používáte. Tento produkt ale není dobrý jen na nečistoty a špinavé ruce vašich potomků. Velmi dobře s nimi můžete také vyprat své prádlo. Nebude díky nim čistější, ale zbavíte se nevítaných nečistot, které by na něm jinak zůstaly. Poradíme vám, jak je využít při praní prádla.

Zbavte se chlupů, vlasů i žmolků

Nečistoty, jako jsou zvířecí chlupy, vlasy nebo žmolky z oděvů, vás již nebudou trápit. Stačí, když do pračky přidáte pár vlhčených ubrousků a pračku zapnete jako obvykle. Všechno se zachytí na ubrousku místo toho, aby to skončilo v pračce nebo zůstalo na vašem oblečení. Po dokončení pracího cyklu jednoduše pověsíte prádlo (nebo hodíte do sušičky) a ubrousky vyhodíte do koše. Nesmíte je používat opakovaně, protože nebudou fungovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak používat vlhčené ubrousky při praní?

Na praní vám postačí jen tři vlhčené ubrousky. Vhoďte je přímo do bubnu pračky a prádlo vyperte. Při praní se budou otírat o každý kus prádla, takže z nich odstraní přebytečné nitky, vlasy, chlupy i další nečistoty. Na první pohled se vám nemusí zdát, že po jednom vyprání nejsou ubrousky špinavé. Znovu je ale nepoužívejte, protože jejich vlastnosti jsou vhodné jen pro jedno praní. Až s nimi skončíte, jednoduše je vyhoďte do koše.

Zvolte si správné ubrousky, jinak si přiděláte práci

Výběr správných ubrousků pro praní je klíčový. Když budou příliš tenké nebo jemné, v pračce se rozpadnou a budete je mít úplně všude. Vždy kupujte ubrousky, které jsou vyrobené z celulózy, polypropylenu nebo bavlny. Ubrousky z papíru nebo jiných materiálů na praní nekupujte. Nemají stejné vlastnosti a navíc se vám v pračce rozpadnou. Nezapomeňte také koupit ubrousky bez vůně anebo je před použitím opláchnout ve vodě. V opačném případě vám bude oblečení vonět stejně jako ubrousky.

Zdroj: https://www.simplemost.com/why-you-should-put-wet-wipe-washing-machine/