Spathiphyllum Home Interior (1)

Vlhký interiér bude minulostí. Nenáročné pokojové rostliny se postarají o správný vzduch domova

Květiny rozhodně nemají jenom estetickou funkci. Když se pořídí ty správné, lze z toho doma velmi dobře profitovat. Vliv mohou mít na naši psychiku, ale i na zdraví. Pokud vás v interiéru trápí nadměrná vlhkost, tyhle pokojovky budou stoprocentně správnou volbou.

Kapradiny

Sice je známe především z lesa, ale faktem je, že tyto rostliny můžeme i bez problémů pěstovat doma v květináčích. Kromě toho, že zaujmou vzhledem a svou nenáročností, dokážou velmi dobře pohlcovat vlhkost. Klidně je lze umístit i do koupelen, kuchyní nebo prostorů, kde pravidelně sušíte mokré prádlo.

Břečťany

I břečťan lze považovat za poměrně nenáročnou pokojovku. Tedy ve chvíli, kdy mu připravíte optimální podmínky. Sem patří především stín a také nižší teploty. Hodí se tak třeba do různých komor, kde věšíte prádlo nebo kde se může hromadit nežádoucí vlhkost. Tu i tato zajímavě vypadající rostlina efektivně pohltí.

Zdroj obrázku: Freepik

Tilandsie

Možná tento název hodně těžko vyslovíte, ale jisti si můžete být tím, že pěstování této rostliny zvládnete úplně v pohodě. Tato pokojovka potřebuje jenom dvě klíčové věci. Dostatek slunce a také vlhkosti. Když vlhkost chybí, nezapomeňte ji rosit. Pokud jí ale máte doma dost, tilandsie ji bude absorbovat a bude se jí velmi dobře dařit.

Lopatkovec

Nenáročná pokojová rostlina, které v zimě stačí zalévání jenom jednou za týden. Co však vyloženě potřebuje, to je vyšší vlhkost vzduchu. Dokonale se hodí do všech interiérových prostor, které nadměrnou vlhkostí trpí. Pokud se rostlině daří, je to známka nejenom zvýšené vlhkosti u vás doma, ale i toho, že ji efektivně pohlcuje.

Dypsis

Pokojovka, která vyžaduje především dostatek vláhy, a to nejenom přímo v květináči. Neobejde se také bez vzdušné vlhkosti. Do vlhkých interiérových prostor je tak skvělou volbou. Během léta stačí zalévat dvakrát, v zimě zhruba jednou týdně. A teploty? Když neklesnou pod 15 stupňů Celsia, je vše v pořádku.

Zdroj: https://www.barbuliannodesign.com/post/indoor-plants-that-absorb-humidity