Hair 418265 1280

Zapomeňte na drahé šampony. S lupy si nejlépe poradí přírodní produkty

Jestliže vás trápí lupy a vy neustále trávíte čas sháněním přípravku proti nim, máme pro vás řešení. Zapomeňte na předražené šampóny proti lupům, které ve většině případech stejně nepomáhají, a vsaďte na osvědčené způsoby, které nám dává příroda. Zbavíte se tak lupů bez problémů mnohem rychleji, než kdybyste měli zkoušet všechny průmyslově vyráběné přípravky. 

Kokosový olej

Zabránit nadměrnému odlupování pokožky pod vlasy může kokosový olej, který koupíte v každé drogerii nebo v obchodech s potravinami. Kokosový olej se používá jak při vaření, tak i pro péči o pokožku. Lupy jsou suchá kůže a kokosový olej pokožku dokonale promastí. Několik hodin předtím, než si budete mýt hlavu, vetřete do pokožky hlavy kokosový olej. Nebojte se ho, vtírejte všude a důkladně. Pak nechte několik hodin olej pracovat, klidně i přes noc, a následně si umyjte hlavu vaším běžným způsobem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jablečný ocet

I jablečný ocet pomáhá proti nadměrné tvorbě lupů a zároveň také vyřeší svědění pokožky, které lupy mnohdy doprovází. Nezapomínejte ale na to, že jakýkoli neředěný ocet je pro pokožku velmi agresivní. To by vaše problémy ještě podpořilo. Zřeďte proto 3 polévkové lžíce jablečného octa v 250 ml studené vody. Po umytí vlasů šampónem spláchněte vlasy směsí octa a vody, nechte chvíli působit a pak opláchněte obyčejnou vodou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Odvar z břízy

K oplachování vlasů po umytí šampónem lze kromě jablečného octa použít také odvar z listů břízy. Je všeobecně známo, že bříza či březový šampón je dobrý v boji proti lupům. Plnou hrst březových listů zalijte vroucí vodou, zhruba jedním litrem. Nechte vylouhovat, tím získáte účinný odvar, který až vychladne, použijete pro spláchnutí vlasů po jejich umytí. Mezi další bylinky, které lze takto použít, patří známý heřmánek, kopřiva nebo třeba chmel.