Roasted Christmas Ham With Pomegranate Lentils Food Photography

Zdravé sváteční recepty jídelníček odlehčí i skvěle obohatí

S blížícími se svátky přichází lákavé pokušení kalorických pochoutek, ale zdravá strava nemusí být vyloučena z vánočního stolu. Existuje mnoho možností, jak si během svátků pochutnat a zároveň se nebičovat za to, že jste si vychutnali pár dobrot. Následující pokrmy jsou sváteční a zároveň velmi dobré. Na svátečním stole budou navíc krásně vypadat.

Kuřecí prsa s bylinkovou krustou

Tradiční pečená kachna nebo vepřové maso můžou ustoupit kuřecím prsům s bylinkovou krustou. Kuřecí maso je lehčí a snadno stravitelné. Opatrně natřete prsa olivovým olejem, posypte libovolnými bylinkami, jako jsou rozmarýn, tymián a oregano, a pečte v troubě. Tato jednoduchá varianta osvěží tradiční vánoční menu.

Salát s quinoou, sušenými plody a ořechy

Vyměňte těžké bramborové saláty za lehký salát s quinoou. Vařte quinou podle návodu, přidejte sušené plody (například brusinky) a nasekané ořechy. Zalijte olivovým olejem a zakápněte medem pro sladké tóny. Tato alternativa přináší pestrost chutí a zároveň poskytuje výživové hodnoty. S tímto receptem můžete experimentovat a zkusit různé sušené plody.

Salads With Quinoa Arugula Radish Tomatoes Cucumber Bowl Wooden Table Healthy Food Diet Detox Vegetarian Concept
Zdroj obrázku: Freepik

Pečená dýně s křenovým krémem

Tradiční bramborový salát nahraďte pečenou dýní, která dodá jídlu jemně sladkou chuť a krémovou konzistenci. Na závěr obalte kousek dýně v křenovém krému, který dodá pěkný pikantní šmrnc. Dýně obsahuje vitamíny a antioxidanty, což tuto přílohu činí nejen chutnou, ale i prospěšnou pro zdraví. Navíc z dýně můžete připravit i vynikající polévku na sváteční stůl.

Špaldové vánoční sušenky s ovocem

Nahraďte tradiční cukroví špaldovými vánočními sušenkami. V míse smíchejte špaldovou mouku, třtinový cukr, máslo, vejce, skořici a kousek nastrouhané pomerančové kůry. Přidejte sušené ovoce nebo ořechy podle preference. Vytvořte z těsta malé kuličky, rozložte je na plech a pečte. Tyto sušenky jsou nejen chutné, ale také plné vlákniny a dalších živin.

Zdroj: https://lexiscleankitchen.com/clean-eating-recipes-holidays/