01

Zero Waste – Používejte látkové sáčky v kuchyni a na nákupech

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik odpadu za den, týden, nebo rok vytvoříte? A kolik je ho úplně zbytečného? Mnohdy stačí pár drobných změn a váš život bude zodpovědnější. Seznamte se s trendem zero waste, v jeho základní podobě je i pro vás.

Jsou samozřejmě lidé, kteří jdou v oblasti zero waste až do opravdových extrémů. To není vždy nutné. Mnohdy i málo může mít velký efekt. Jasným příkladem jsou dnes tolik zbytečně používané jednorázové obaly.

Kolik sáčků jste si přinesla?

Máloco člověka přesvědčí tak, jako reálný příklad. Až příště přijdete z nákupu, vyložte všechny koupené potraviny na stůl. A počítejte, kolik plastových sáčků jste si z obchodu zbytečně přinesla. V kolika je zabalené pečivo, v kolika ovoce a kolik jste jich utrhla na zeleninu. K tomu přidejte několik plastových tašek ve kterých jste přinesla nákup a vyjde vám jediné – planetu jste zahltila dalšími více, než je nutné.

Řešení je jednoduché

Jak z tohoto bludného kruhu ven? Velmi jednoduše. Stačí nahradit klasický igelit přírodním, znovu použitelným materiálem. Ideální cesto jsou zero waste sáčky a pytlíky. Jejich základní charakteristika je velmi jednoduchá. Nejsou vyrobeny z plastu, ale z přírodních materiálů. Druhým pozitivem je fakt, že je můžete využívat opakovaně.

Na cokoliv je potřeba

Vzpomeňte si, na co všechno jste v posledních dnech použila plastový pytlík. A to zcela zbytečně. Ve většině případů dokáže zero waste lněný pytlík plast jednoduše nahradit. Můžete ho využít třeba na potraviny v obchodě, na potraviny u vás doma, nebo i na zabalení jakýchkoliv věcí u vás doma. A klidně i dárků pro někoho blízkého.

Jako stylová dekorace

Použitím sáčků z přírodních materiálů nejenom-že snížíte množství zbytečně produkovaného odpadu. Ale můžete si i zajímavě vyzdobit svou domácnost. Zero waste sáčky Saketos totiž mohou být jak bez potisku, tak i s tím. Mohou být vyrobeny z bavlny, může se jednat o jutový, ale i lněný pytel. Zero Waste pytlík univerzální zkrátka a jednoduše najde uplatnění v jakékoliv domácnosti, která už nechce být jenom tvůrcem zbytečného odpadu, kvůli kterému planeta trpí více, než je nutné.