Girl 1101936 1920

Žvýkačka ve vlasech nebo na oblečení dohání k šílenství. Neberte hned do ruky nůžky

Žvýkačka nejen osvěžuje dech a napomáhá k bělejšímu chrupu, ale také se lepí na oblečení, boty, nábytek a zamotává se do vlasů. V těchto případech se žvýkačka stává skutečným nepřítelem. Jak ji co nejlépe odstranit z povrchu, abychom jej nepoškodili? Níže vám poradíme několik tipů, jak se žvýkačky bezpečně zbavit.

Jak se zbavit žvýkačky ve vlasech

Ti, kteří mají děti, to znají až moc dobře: pokud se žvýkačka dostala do vlasů, je zaručeno, že ven už tak snadno nepůjde. Není třeba brát hned do ruky nůžky, protože existují i ​​jiné, méně radikální metody. Pokud žvýkačka ještě není příliš suchá, můžete ji z vlasů odstranit pomocí arašídového másla. Naneste máslo prsty nebo pomocí zubního kartáčku na žvýkačku. Ta absorbuje olej obsažený v másle, stane se elastickou a přestane lepit. Poté ji lze už snadno vyčesat z vlasů hřebenem. Rostlinné oleje fungují podobně.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit žvýkačky na oblečení

Procházíte se v parku, sednete si v poklidu na lavičku a najednou víte, že je něco špatně… Jednoduché praní vás zpravidla nezachrání. Žvýkačky na oblečení totiž drží zuby nehty, kromě čistírny však existují i improvizované metody, které s tímto problémem zatočí. Na následující tři způsoby se podrobněji podíváme. Jsou jimi:

  • zmrazení,
  • žehlení, 
  • napařování.

Metoda zmrazování funguje u žvýkaček, které jsou na oblečení sice rozpláclé, ale nejsou do látky rozmazané. Přeložte látku tak, aby bylo poškozené místo nahoře, vložte ji do plastového sáčku a vše uložte na několik hodin do mrazáku. Poté sáček sundejte, rozložte oblečení a zmrzlou žvýkačku odřízněte nožem nebo jiným ostrým předmětem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Žehlení a napařování

Zahřejte žehličku na střední teplotu a přežehlete místo napadené žvýkačkou. Důležité je nežehlit přímo žvýkačku, ale opačnou stranu látky, kde se žvýkačka nachází. Také položte mezi látku a prkno lepenku, na kterou se guma přilepí. Nezničíte si tak namísto oblečení své žehlicí prkno. Napařování je ještě jednodušší. Uvařte vodu v konvici a přidržte potřísněnou oblast oděvu nad parou. Po několika minutách žvýkačka změkne a snadno půjde odstranit zubním kartáčkem. 

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/how-to-get-gum-off-of-anything/