Young Woman Silver Blouse With Bubblegum

Žvýkačku z vlasů dostane olej, přilepenou na oblečení odstraní ocet

Žvýkačka je oblíbenou pochoutkou, ať už kvůli chuti, či schopnosti osvěžit dech. Ne vždy ji ale vidíme rádi. Obzvláště pokud ji najdeme ve vlasech našeho dítěte či přilepenou na oblečení. Lepkavá a natahovací hmota jde totiž velmi špatně dolů. Jak tedy nepořádek odstranit bez trvalých následků? Vyzkoušet můžete profesionální prostředky, ale pomohou vám i běžné domácí ingredience.

Kombinace oleje a ledu na vlasy

Dostávat žvýkačku z vlasů není žádná legrace. Podobná nehoda navíc může skončit až ustřihnutím celého plamene. Na pomoc si ale můžete vzít led a v podstatě jakýkoli olej. Led nám pomůže v tom, že žvýkačka chladem ztuhne. Bude se nám tak s ní daleko lépe manipulovat a nebude na sebe lepit všechny vlasy okolo. Poté můžete pramen namastit olejem. Zvolit lze jak klasický olej na vaření, tak i ten kosmetický. Žvýkačka by vám pak měla jít bez problému dolů, i když to možná nějakou chvíli potrvá. Alespoň ale nepřijdete o vlasy.

Při odstraňování můžete zkusit použít i čistý alkohol, jako je například vodka. Dávejte si ale pozor, jelikož alkohol vysušuje a vlasy je tak třeba později ošetřit kondicionérem či maskou.

Zdroj obrázku: Freepik

Na oblečení naopak použijte teplo

Co se oblečení týče, k odstraňování lepkavé hmoty se častěji doporučuje teplo. Použít můžeme například horký ocet. Ten v hrnci zahřejte a poté místo polejte. Kartáčkem pak žvýkačku vydrhněte. Ocet můžete nahradit i obyčejnou horkou vodou.

Stejně tak můžete použít i klasickou žehličku. V tomto případě je ale třeba dávat pozor na to, aby se k samotnému přístroji hmota nepřilepila. Na kus oblečení položte papír a látku žehlete ze strany, na které žvýkačka přilepená není. Teoreticky by se teplem měla žvýkačka přemístit z oblečení právě na papír. Pro odstranění jejích zbytků můžete použít jiné, výše zmíněné tipy. Proces bude možná třeba víckrát opakovat.

Zdroj: https://www.mentalfloss.com/article/556410/easy-ways-remove-gum-your-clothes-and-hair