Female Hand Holds Cup With Tea

5 nejlepších čajů pro hubnutí: zrychlí metabolismus a pročistí organismus

Správná výživa začíná dostatečnou hydratací těla. Příliš málo tekutin bývá jednou z hlavních příčin nadváhy a obezity. Jakými nápoji podpořit činnost trávicího traktu? Některé druhy čajů vám mohou s hubnutím pomoci.

Nejenom klasické bylinky

Existují známé bylinkové čaje k podpoře shození nadbytečných kil, například mátový, kopřivový, heřmánkový, fenyklový nebo tymiánový, ale především je zde červený, bílý, zelený čaj, dále rooibos přezdívaný jako čaj života a čaj yerba maté považovaný za náhražku kávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Regulují cukr i cholesterol v krvi

Podívejme se na čaje vhodné pro redukci hmotnosti. Podotýkáme ale, že žádný z nich nedokáže zázraky, pokud se budete přejídat velkými porcemi nezdravých jídel.

  • Pu-erh neboli červený čaj pomáhá při spalování tuků. Fermentační procesy v něm jsou kratší než v černém čaji, proto má vyšší obsah enzymů a polyfenolů, které podporují hubnutí. Polyfenoly (taniny) regulují sekreci žluči a urychlují trávení. Zlepšují metabolismus tuků.
  • Katechiny obsažené v listech zeleného čaje zabraňují růstu tukových buněk. Polyfenoly zlepšují vstřebávání živin, především tuků a sacharidů. Chrání před metabolickými chorobami včetně cukrovky a aterosklerózy.
  • Lístky bílého čaje se sklízejí ve velmi rané fázi života rostliny a díky tomu oplývají antioxidanty. Pravidelné pití snižuje hladinu cholesterolu v krvi a zlepšuje metabolizaci tuků.
  • Rooibos je africký keř, který nemá nic společného s tradičním čajem, ale nápoje z něj se připravují stejně jako čaj. Je bohatý na antioxidanty. Normalizuje hladinu cukru v krvi a příznivě ovlivňuje metabolismus tuků. Má také pozitivní vliv na hormonální rovnováhu, na které závisí účinnost metabolických procesů.
  • Stejně jako rooibos ani yerba maté není klasický čaj. Získává se z listů cesmíny paraguayské a má nejenom stimulační účinek, ale také čisticí vlastnosti, které podporují redukci hmotnosti.
Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-tea