Vacuum Cleaner 268179 1920

Alkohol, jedlá soda i ocet patří mezi známé čistící fígle zkušených hospodyněk

Jste ženou, která miluje úklid nebo naopak ženou, která by se mu nejraději vyhnula? Ačkoli je mnoho žen, které úklid milují a dokážou si ho naplno užít. Více asi bude těch, které takové nadšení při domácích povinnostech nesdílí, a které rády utíkají od těchto úkolů, protože vědí, že to stojí hromadu času i námahy. Pokud i vy mezi ně patříte, pak tyto triky vám pomohou ušetřit:

  • Drahocenný čas
  • Vynaložené úsilí
  • Nemalé finanční prostředky
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Amoniak na okna

Jestliže jste až dosud vyhazovali peníze za drahé čistící prostředky oken, udělejte teď změnu a vyzkoušejte amoniak. Je to mnohem levnější způsob a není těžké ho sehnat v běžně drogérii. Pro čistění smíchejte 1 díl amoniaku a 10 dílu vody, roztok nalijte do rozstřikovače a použijte na okna, které následně vyleštěte do sucha. 

Ocet na podlahy a dlaždice

Krásných a čistých dlaždic dosáhnete díky obyčejnému octu. Smíchejte ¼ hrnku s 1 litrem vody a vytřete s tím podlahu. Bude zářit čistotou. Ocet si stejně dobře povede i na dlaždicích, jejichž drážky se velmi rychle zanáší špínou a kazí tak celkový dojem. Smíchejte jej s jedlou sodou a výsledkem budete překvapeni! 

Citrónová sůl do pračky

Vodní kámen je bezesporu velmi nepříjemná věc, která navíc nejde pořádně ničím zničit. Usazuje se nejen na vodovodních kohoutcích, v rychlovarných konvicích, ale i v pračkách. Nicméně tímto trikem, se ho snadno zbavíte. Zapotřebí je pouze citrónová sůl, kterou nalijete do pračky a tu následně spustíte na základní program při 80 stupních.

Alkohol jako leštič

Asi vás to nikdy nenapadlo, ale víte, že alkohol je skvělý na leštění skel? Naneste malé množství na hadřík a pusťte se do leštění zrcadel i oken. Budou krásně průsvitné, zářivé i čisté. Navíc nebudete muset ani nic shánět a nikde běhat, protože alespoň jednu láhev alkoholu budete mít jistě někde schovanou doma.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jedlá soda do trouby

Každý, kdo rád peče, by měl znát tento trik. Tím, že jsou dvířka trouby velmi často otvírána a zavírána, mohou být zanesena nečistotami. Těch se zbavíte nejrychleji díky 1 hrnku jedlé sody a dostatku teplé vody. Smícháním vytvoříte pastu, kterou potřete dvířka trouby. Necháte působit 15 minut a poté vyčistíte a omyjete teplou vodou. Jedlá soda pomůže i na plísně v koupelnách. Stačí ji smíchat s citrónovou šťávou v poměru 1:1 a nanést na postižená místa. Plíseň bude rázem pryč!