Roll Foil Table Closeup

Alobal je praktický pomocník při pěstování rostlin

Z obyčejné hliníkové fólie se během let stal kulturní artefakt. Třeba takový MacGyver, titulní postava stejnojmenného ikonického seriálu, se s její pomocí dokázal dostat z jakékoli patálie. Mnoho lidí si pro změnu vybaví aluminiové čepičky různých konspirátorů, kteří mají své nositele ochránit před bůhvíčím z blízkého i vzdáleného vesmíru. Prakticky pro každého je však hliníková fólie skvělým pomocníkem v domácnosti. Dnes vám prozradíme, jak s její pomocí nejlépe pečovat o pokojové a balkonové rostliny.

Více sluníčka

I když mají některé květiny rády stín, alespoň trochu slunečního svitu potřebují všechny. Ne v každém bytě je ho však dostatek a také balkony situované na severní stranu mohou být po většinu roku příliš stinné pro rostliny, které byste rádi pěstovali. Alobal je v tomhle případě skvělá odrazová plocha pro sluneční paprsky. Navíc ho můžete využívat jen v jarních měsících, kdy většina rostlin potřebuje sluneční svit nejvíc. Buďto můžete kolem květináče vytvořit kornout podobný těm, které dostávají po operacích psi, nebo můžete hliníkovou fólii nalepit na vhodné místo na zdi či okně, fungovat bude v obou případech.

Zdroj obrázku: Freepik

Ochrana před ptáky i kočkami

Pěstujete-li květiny na balkoně, pravděpodobně je musíte chránit před různými škůdci. A tím nemáme na mysli jen hmyz, neplechu umí nadělat i ptáci nebo vaše kočka. Z alobalu naštěstí můžete snadno vyrobit strašáka, který tyhle škůdce odradí. Stačí poskládat fólii do tenkých čtverců o straně kolem čtyř centimetrů a ty zavěsit na rybářský vlasec nad ohrožené rostliny. Zvuk, který takový strašák vytvoří ve větru, i světelné záblesky stoprocentně zafungují.

Ochrana před hmyzem

Alobal vám ale může pomoci i od hmyzu, tedy toho, který nelétá. Stačí z něj vyrobit několikacentimetrovou ohrádku na okraji květináče. Lezoucí hmyz se sice dostane až do květináče, ale většina druhů bude mít s překonáním hliníkové bariéry problém. Vadí jim materiál jako takový i fakt, že jim fólie klouže.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/7-ingenious-aluminum-foil-uses-in-the-garden/