Rear View Combing Healthy Long Straight Female Hair Isolated Gray

Bramborový škrob pro krásné vlasy: jako maska nebo suchý šampon

Nadýchané vlasy a trendy styling? To vyžaduje velké každodenní úsilí, kromě ucelené péče je zapotřebí používat patřičné kosmetické výrobky. Ale je nutné opravdu utrácet tisíce za značkové kousky, které slibují doslova zázraky na počkání? Ani náhodou, protože existuje celá řada produktů, které se nacházejí v domácnosti a pomohou stejným způsobem. Oproti značkové kosmetice nestojí takřka nic. Čím dodat vlasům šmrnc a nevyprázdnit přitom peněženku? Například bramborovým škrobem.

Půvab bramborového škrobu

Sáček má snad každý ve spíži, protože se používá v mnoha receptech. Řeč je o bramborovém škrobu, který se získává z hlíz brambor a vyrábí se vyplachováním škrobu, kdy se roztok rafinuje a suší. Sypká směs obsahuje asi 84 procent škrobu, což má výhody při vaření a pečení. Jemný bramborový škrob se používá při zahušťování polévek a omáček nebo při pečení dezertů, jedinečnou chuť získá i obyčejné piškotové těsto. Kromě potravinářství se používá též v textilním, papírenském, farmaceutickém nebo kosmetickém průmyslu.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro dokonalé vyhlazení vlasů

Škrob obsažený v bramborovém prášku má skvělé vyhlazující účinky na vlasy, navíc zabrání jejich zacuchání. Po použití budou vlasy jemné, hladké a získají znovu lesk, proto se doporučuje bramborová kúra zejména lidem s poškozenými nebo suchými vlasy. A jak krásného vzhledu vlasů docílit? Bramborový škrob nebo mouka se mohou přidat do domácí vlasové masky, případně se použijí jako suchý šampon.

Maska na vlasy

Pro přípravu masky je potřeba bramborový škrob, lněný olej, med a běžný kondicionér. Všechny přísady se smíchají ve stejném poměru a směs se nanese na mokré umyté vlasy. Poté se nechá asi 10 minut působit, na závěr se vlasy omyjí.

Suchý šampon na vlasy

Odejít do práce nebo za zábavou bez umytých vlasů? To se nikomu nechce, proto se může použít pro napravení vzhledu vlasů suchý šampon. Ale kde jej narychlo vzít? Bramborový škrob skvěle absorbuje mastnotu, proto stačí rozetřít po vlasech a následně vyčesat, vlasy budou zářit jako právě umyté.

Zdroj: https://theayurvedaco.com/blogs/skin-care/potato-starch-uses-for-skin-haircare