Green Tea 2356770 1920

Čajové sáčky v sobě skrývají mnoho prospěšných látek, které osvěží domácnost i naši pleť

Většina lidí zachází s použitými čajovými sáčky jako s odpadky, a to je velká chyba. Mohou nám sloužit mnoha zajímavými způsoby. Sáčky lahodného čaje pomohou vyrovnat se s některými dermatologickými problémy, zmírnit příznaky podráždění očí a budou přirozeným hnojivem pro květináče nebo zahradní rostliny. Čajové sáčky lze také použít při každodenním úklidu. Kromě toho mají také překvapivé účinky v péči o tělo a vlasy. To vše díky obsaženým flavonoidům, katechinům a tříslovinám. Čaj má také protizánětlivé a baktericidní vlastnosti. Jak ho tedy použít i mimo kuchyni?

BIO hnojivo

Sáčky použitého čaje obsahují mnoho cenných živin. Čaj zastane skvělou práci jako přírodní hnojivo pro rostliny. Nejlépe bude fungovat černý čaj. Použít jej lze posypáním po vyschnutí čajového sáčku, či umístěním na dno květináče, kde při zalévání uvolňuje potřebné látky.

Zdroj obrázku: Pixabay

Péče o nábytek

Čajové sáčky jsou skvělé v péči o nábytek. Dřevěný nábytek stačí otřít několika použitými sáčky. Nábytek se díky čaji rozjasní a zároveň se zpomalí proces usazování prachu. 

Nepříjemné pachy

Čajové sáčky jsou vhodné jako přírodní osvěžovače. Nejen že absorbují nepříjemné pachy, ale zároveň mají příjemnou vůni. Po vysušení mohou být použity v chladničce, ve skříni i v botách. Pomocí mírně vlhkých čajových sáčků se také zbavíte nepříjemného zápachu rukou, pocházejícího z ryb, česneku nebo cibule.

Zdroj obrázku: Pixabay

Péče o pleť

Antioxidanty obsažené v čaji mají příznivý vliv na pokožku. Urychlují její regeneraci a hojení ran, zmírňují zánět, a dokonce zpomalují procesy stárnutí. Mají také antibakteriální účinek, díky kterému pomáhají bojovat proti akné. Pro mytí mastné pokožky je nejlepší použít sáčky zeleného čaje. Jsou také skvělé na popáleniny způsobené sluncem. Sáčky černého čaje zase rychle zmírní bolest a zastaví krvácení při lehkém říznutí. Čajové sáčky pomohou také v případě otoků nebo kousnutí hmyzem.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/8-crazy-uses-for-tea-bags/