Charcoal Soap Thuja Branches Black Background

Černé mýdlo pochází z Afriky, pokožku vyčistí a rozjasní

Černé mýdlo neboli savon noir k nám přivezli z Maroka. Vyrábí se pouze z přírodních ingrediencí a nepodobá se tvrdým bílým mýdlům, jaká známe z drogerií. Z čeho se tento poklad z Afriky vyrábí a na co jej můžeme použít? Přečtěte si tento článek a nebudete chtít mít doma jiné mýdlo než toto.

Z čeho je toto mýdlo vyrobeno?

Tradiční černé mýdlo původně pochází z Ghany a Nigérie. Pro evropský trh se vyrábí výhradně v Maroku a v Sýrii. Má naprosto jinou konzistenci než klasická bílá mýdla. Tento výrobek je vyroben z různých složek dle místa produkce. Mýdla ze střední Afriky jsou vyrobena z kakaových lusků, palmových lusků a také z jitrocelové slupky. Tu a tam najdeme také tato mýdla ze Sýrie na bázi několika bylin. Přídavkem může být také kozí mléko nebo extrakt z vrby. Mezi základní prvky tohoto mýdla v Maroku zase patří olivový olej vyrobený z černých oliv.

Zdroj obrázku: Freepik

Na co se toto mýdlo používá a s čím pomáhá?

Jelikož je toto mýdlo naprosto přírodní, je vhodné pro kohokoli, dokonce i pro děti. Je velmi bezpečné a také vhodné pro lidi s různými kožními problémy. Savon noir má vyživující, čisticí a zvláčňující vlastnosti. Odstraňuje přebytečný kožní maz z pokožky a také pokožku krásně rozjasňuje. Kromě toho má také okysličující a antibakteriální účinky. Hlavní výhoda tohoto přípravku v kosmetice je to, že neucpává póry.

Jak používat toto mýdlo?

Toto africké zlato se nedoporučuje používat každý den. Jelikož jsou jeho účinky extrémně a hluboce čisticí, může v případě každodenního použití pokožku vysušit. Nejčastěji se tato kosmetika používá k mytí obličeje. K tomuto účelu postačí nanést malé množství mýdla navlhčenýma rukama na kůži a po dobu několika sekund krouživými pohyby vtírat mýdlo do pokožky. Po asi 30 minutách se mýdlo smyje vlažnou vodou. Podobným způsobem jej můžete použít také k odstranění make-upu.

Zdroj: http://thebeautyx.co.uk/black-soap-what-are-the-properties-of-moroccan-savon-noir-soap/