Key Lock Wooden Door

Domov před zloději ochrání více zámků a alarm

Řada lidí si myslí, že pokud po příchodu domů zamknou a klíč nechají zevnitř zasunutý v zámku, je to bezpečnější, než kdyby klíč normálně vysunuli a odložili ho třeba na komodu. Podle odborníků to však není pravda, alespoň pro drtivou většinu zámků. Pokud je do zámku z jedné strany zasunutý klíč, sice to většinou znamená, že z druhé strany zámek vypadá jako zablokovaný, pro zkušeného zámečníka nebo šikovného zloděje je naopak snazší takové dveře otevřít. Často při tom ani nemusejí zámek poškodit.

Víc zámků je lepší než jeden

Pokud vám jde o bezpečí své i svého majetku, je lepší sáhnout po jiných osvědčených metodách. Obecně platí, že dva nebo tři zámky jsou lepší než jeden, byť to pochopitelně snižuje komfort při odemykání a zamykání. Nejlepší je, pokud se alespoň jeden ze zámků odemyká na opačnou stranu než ostatní. Zámky by pokud možno měly být různého typu. Ani dvacet zámků by sice nedokázalo spolehlivě udržet zloděje na druhé straně dveří, ale každá taková překážka si vyžádá více času na překonání, a tak roste šance, že zloděje někdo vyruší nebo zadrží.

Zdroj obrázku: Freepik

Alarm

Kromě zámků můžete nainstalovat také alarm. Ten dnes může být schopen v případě neoprávněného vniknutí sám od sebe přivolat policii nebo bezpečnostní službu. Ani alarmy bohužel nejsou stoprocentní, také v tomto směru platí, že zloději jsou vždy o krok napřed, ale překonání alarmu vyžaduje znalosti a dovednosti, kterými zdaleka neoplývají všichni zloději.

Nezapomeňte na pojistku

Ochránit váš majetek může i pojištění, které sice nezamezí jeho odcizení nebo poničení, ale pojišťovna vám vždy pomůže pokrýt škody, které utrpíte. Je však třeba mít na zřeteli, že každé pojištění má určitou spoluúčast, a tak se bohužel nikdy nestane, aby poškozený obdržel plnou kompenzaci za celou způsobenou škodu. Ale pojištění je lepší mít než nemít, když dojde na nejhorší.

Zdroj: https://www.andovercompanies.com/insight/18-ways-to-theft-proof-your-home/