Wc Toilet Sign Man Lady Icon Wooden Background

Tipy pro správnou hygienu na veřejných toaletách

Návštěvě veřejných toalet se většina lidí vyhýbá. A není se čemu divit. Ne vždy je toaleta čistá a voňavá. Bohužel někdy se stane, že toaletu navštívit musíte. Většina lidí se chce chránit před bakteriemi, a proto rozloží toaletní papír na záchodové prkénko. Zjistilo se, že tato metoda může přinést opačné účinky, než které byly zamýšleny.

Na veřejných toaletách je mnoho nebezpečných mikroorganismů

Na veřejných toaletách je spousta bakterií a nebezpečných mikroorganismů, kterým se lidé snaží vyhýbat. Některé viry a bakterie mohou způsobit otravu jídlem, zánět močových cest nebo sepsi. Abyste předešli nákaze, je potřeba dodržovat určitý postup a obezřetnost. Nedotýkejte se záchodového prkénka ani dalších věcí na veřejných toaletách. Mnoho bakterií se ukrývá i na splachovacím tlačítku. Proto je dobré použít papírový kapesník. Jestli je to možné, nepokládejte na zem kabelku ani kusy oblečení. I na zemi se totiž ukrývá nepřeberné množství virů a bakterií. Po návštěvě toalety si vždy důkladně umyjte a vydezinfikujte ruce.

Zdroj obrázku: Freepik

Rozložení toaletního papíru na záchodové prkénko zvyšuje riziko nákazy

V případě, že je nutné použít veřejnou toaletu, nerozkládejte toaletní papír na záchodové prkénko. Veřejné toalety jsou semeništěm virových a bakteriálních zárodků, i když se toalety pravidelně čistí. Bohužel se bakterie a viry dostanou naprosto všude, bez ohledu na to, jestli má záchod prkénko nahoře, nebo dole. Bakterie a viry se vyskytují i na toaletním papíře, který visí vedle toalety. To znamená, že s rozložením toaletního papíru na záchodové prkénko si ničemu nepomůžete. Jen se takto zvyšuje riziko kontaktu s mikroorganismy, které jsou nebezpečné pro vaše zdraví. Abyste co nejvíce zabránili přenosu bakterií a virů, doporučuje se použít vlastní papírové kapesníčky.

Zdroj: https://www.webmd.com/balance/features/what-can-you-catch-in-restrooms, https://www.citronhygiene.co.uk/resources/germs-bacteria-found-in-public-toilets, https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/infectious-diseases/in-depth/germs/art-20045289, https://naomedical.com/info/public-toilet-infections-causes-prevention-treatment.html