Blue Purple Onion Garlic Isolated White Black

Česnek a cibule urychlí léčbu nachlazení a rýmy

Sezóna nachlazení je stále v plném proudu. Je proto velmi důležité posílit imunitu, abyste odolali infekcím horních dýchacích cest. Je užitečné pravidelně konzumovat cibuli a česnek. Toto duo působí antibakteriálně a protizánětlivě a vypořádá se i s přetrvávajícím výtokem z nosu.

Povzbudí obranyschopnost

Česnek je bohatým zdrojem minerálů, jako je mangan, vápník, fosfor, zinek, draslík a selen. Kromě toho v něm najdeme všechny vitamíny skupiny B a také vitamíny C, A a D. Česnek dále obsahuje flavonoidy a sloučeniny síry. Má příznivý účinek na dýchací cesty, snižuje hladinu cholesterolu a krevní tlak, tlumí svalové křeče. Působí silně proti bakteriím a houbám. Látky v něm obsažené posilují obranyschopnost lidského těla. Česnek byl vždy známý pro své posilující účinky na imunitu. Už naše babičky věděly, že se vyplatí ho pravidelně konzumovat, například v teplém mléce s medem nebo na krajíci chleba s máslem.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní aspirin

Cibule je také známou vitamínovou bombou plnou minerálů. Najdeme v ní síru, zinek, hořčík, fluor, železo, draslík, vápník, křemík, vitamíny B, C, K, E, A, vlákninu a antioxidanty. Díky všem těmto složkám působí cibule účinně proti bakteriím a zánětům. V cibuli najdeme také kvercetin, antioxidant působící podobně jako aspirin.

Efektivně působí proti rýmě

Cibule a česnek jsou speciální duo, které vám pomůže rychle se vypořádat s nachlazením a výtokem z nosu. Stačí použít jeden jednoduchý trik. Nejprve oloupejte česnek a cibuli a nakrájejte je na malé kousky. Pak zabalte všechno do gázy a vdechujte výpary asi 30 minut. Balíček také můžete položit na stůl vedle postele, což vám usnadní dýchání po celou noc. Také můžete cibuli a česnek zalít vroucí vodou a inhalovat výpary. Po několika minutách pocítíte úlevu a začnete opět volně dýchat.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/garlic-fights-colds-and-flu