Fresh Milk Bottle Glass

Chytré ženy kupují mléko po litrech. Dobře vědí, že patří nejen do kuchyně

Mléko je jedním z nejoblíbenějších nápojů. Většina z nás si spojuje jeho použití hlavně s kuchyní a vařením. Ukazuje se, že mléko má mnoho dalších praktických vlastností. Může být použito k čištění stříbra a odstraňuje skvrny ze semiše. Je také ideální pro péči o pleť. Ale to není všechno. Zjistěte více o neobvyklém a velmi praktickém použití mléka, které vám usnadní každodenní život.

Hydratuje a vyživuje pokožku

Mléko se také dobře vyrovná s pupínky a černými tečkami. Za prvé podporuje léčbu zánětu a za druhé zabraňuje tvorbě nových nedokonalostí. Chcete-li to zjistit, aplikujte mléčný obličejový zábal. Jediné, co musíte udělat, je namočit tampony nebo bavlněné houbičky do mléka a pak je přiložit na obličej na asi 30 minut. Opakujte léčbu každý druhý den po dobu několika týdnů.

Hydratuje a vyživuje vlasy

Pokud máte suché a poškozené vlasy, mléko také přijde na pomoc. Naneste mléko na vlasy a nechte 20 minut působit. Opakujte hydrataci dvakrát týdně. Již po prvním zábalu budou vlasy lesklejší a hladší.

Zdroj obrázku: Freepik

Čistí kuchyňské nečistoty

Ukazuje se, že mléko má také řadu čisticích vlastností. Vyrovná se s mnoha kuchyňskými skvrnami a také odstraní nepříjemný zápach z chladničky nebo spíže. Stačí do něj namočit hadřík a důkladně otřít špinavé místo.

Čistí stříbro

Mléko je také vynikající čistič stříbra. Účinně odstraňuje sediment ze stříbrných předmětů a leští je. Vložte šperky nebo příbory do misky s mlékem a nechte působit po dobu 30 minut. Pak je opláchněte teplou vodou a vyleštěte čistým hadříkem namočeným v malém množství mléka.

Čistí semiš i kůži

Nemáte tušení, jak vyčistit skvrny na semišových botách? Připravte si houbu a misku s mlékem. Pak namočte houbu do mléka a jemně očistěte skvrny na botách. Tuto metodu si zamilujete! Mléko také osvěží kožené boty a oblečení. Nepříjemný zápach se rychle odpaří.

Zdroj: https://www.femina.in/wellness/home-remedies/benefits-of-milk-in-beauty-routine-176152.html