Front View Woman Holding Pot Indoor Plant

Domácí zavlažovací vychytávky udrží květiny o dovolené spokojené

Dovolená slouží k získání nových sil a odpočinku. Před odjezdem je třeba připravit domácnost na to, že se v ní nějakou dobu nebudeme pohybovat. Znamená to především zajistit, aby pokojové rostliny měly po celou dobu dostatek vody, aby nezvadly. Jak to udělat co nejjednodušeji? Poradíme vám, jak na to.

Postavte květiny na plech s vodou

Někdo řeší zalévání pokojových rostlin tím, že požádá souseda, jestli by občas do bytu nezaskočil a květiny nezalil. Je to jedno z možných řešení. Další si připraví hlubší plechy, do nichž nalijí vodu a pak do nich postaví pokojové rostliny. Tímto způsobem mohou přežít i týden bez vaší přítomnosti, když dáte dostatek vody.

Pomůžete si i s PET lahví

Výborným pomocníkem může být PET láhev. Volte raději menší velikost, aby se vám vešla do květináče. Naplníte ji totiž vodou a hrdlem ji zapíchnete do zeminy. Rostlina si bude odebírat tolik vody, kolik bude potřebovat, a přečká v klidu i více dní, zatímco budete na dovolené.

Zdroj obrázku: Freepik

Metoda s provázkem

Kromě PET láhve je možné vyzkoušet zalévání pomocí provázku. Budete potřebovat nádobu s vodou a provázek. Jeden jeho konec namočíte do nádoby naplněné vodou, druhý dáte do květináče. Voda se bude pomalu přesouvat z nádoby do květináče a rostlinu zavlažovat. Je to jednoduché a osvědčené. Provázek by ale měl být takový, který absorbuje vodu, nejlépe tedy z přírodních materiálů.

Pomůže i skleněná koule

Že jste ještě nikdy neslyšeli o využití skleněné koule k zavlažování? Tu si lze koupit v zahradnictví nebo v hobbymarketech. Jedná se o zavlažovací kouli, jež uvolňuje vodu do květináče a přitom využívá rozdílu v tlaku. Existuje i automatické zavlažování s čerpadlem, které zavlažuje vždy v určitý čas, který si zvolíte. Tento způsob zalévání je více finančně náročný. Vyplatí se pořídit tehdy, kdy z domu pravidelně odjíždíte pryč.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/a33563512/how-to-keep-your-plants-alive-while-youre-on-vacation/