Assorted Farm Fresh Onions Rustic Wooden Table With Spring Onions

Cibulový zábal posílí imunitu, pročistí tělo od toxinů, a dokonce zbaví bolesti

Jak posílit imunitu během sezóny chřipek a koronaviru? Jednoznačně cibulí, po které by sáhly i naše babičky, které si uměly poradit v každé situaci i bez lékáren otevřených sedm dní v týdnu. V dnešní době je tato cibulová zelenina opomíjená, leckomu vadí její intenzivní odér, proto se často zapomíná na její léčivé účinky. Cibulová kúra na nohy je přitom velice účinná a pomáhá posílit imunitu, dokonce uleví při nachlazení nebo kašli. Jak provádět cibulové zábaly chodidel?

Pod maso i na odvar

Cibule spolu s česnekem patří mezi základní ingredience tuzemské kuchyně. Těžko si představit bez cibule tradiční guláš, polévky včetně pověstné cibulačky nebo v orestované podobě na hrachové kaši. Cibule obsahuje celou řadu zdraví prospěšných látek, k tomu je zdrojem sirných sloučenin, díky kterým má tato zelenina specifické aroma, ale současně protizánětlivé, antivirové a antibakteriální vlastnosti. Cibule je tak účinným prostředkem v lidovém léčitelství a připravuje se z ní odvar i sirup.

Zdroj obrázku: Freepik

Cibulové zábaly na posílení imunity

Syrová cibule přidaná do salátu nebo do pomazánky pomůže doplnit vitamíny C, D, E a skupiny B (zejména B1, B2, B3, B6, B12), ale také antioxidanty, karoten, a minerály, jako jsou železo, síra, hořčík, fosfor, draslík, vápník, měď či mangan a jód. Všechny tyto látky významně posilují imunitu, při použití cibule na chodidla k tomu dochází k uvolnění toxinů, k vyčištění krve a k podpoře lymfatického systému. Stačí opravdu málo, pouze nakrájet cibuli na plátky, přiložit na chodidla a zabalit potravinovou fólií. Pak už jen navléci ponožky a jít spát.

Kúra známá od starověku

Přikládání cibule na chodidla je známé stovky let, už ve starověkém Egyptě nebo Číně se používala cibulová kúra pro posílení obranyschopnosti a k podpoře oběhového systému. Pro dosažení optimálních účinků se musí přikládání opakovat každý večer po dobu 6 až 7 dnů. Sirné sloučeniny pronikající skrze chodidla čistí krev od toxinů a napomáhají likvidovat bakterie nebo viry. Cibulové zábaly pomohou i při nachlazení a chřipce, uleví od kašle a bolestí uší, posílí oběhový systém a sníží otoky lymfatických uzlin.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/cold-flu/onion-in-sock