Woman Hand With Microfiber Rag Cleaning Inside Microwave Oven Kitchen Home Closeup

Čištění mikrovlnné trouby usnadní citron a káva

Mikrovlnná trouba je spotřebič, který v dnešní době najdeme už v podstatě v každé domácnosti. Obzvláště pomůže lidem, kteří nemají dostatek času na klasické ohřívání. Přece jen je v tomhle mikrovlnka praktičtější. Na druhou stranu se ale může stát, že čas neodhadneme a jídlo nám tak trošku exploduje. Jak tedy mikrovlnnou troubu vyčistit? Právě to se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Jak zajistit, že bude čištění potřeba méně často

Je několik opatření, která nám pomohou v tom, abychom mikrovlnnou troubu nemuseli čistit tak často. Začneme tím, že je důležité si uvědomit, že nejvíce neplechy v mikrovlnce dělá pára, která se z jídla vypařuje spolu s některými nečistotami. Právě ta vám přístroj zaneřádí nejvíc a kondenzovaná vlhkost bude skvělým prostředím pro bakterie, viry či plísně. Právě proto doporučujeme nechávat dvířka otevřená co nejčastěji tak, aby spotřebič vysychal a dýchal.

Pomoct si také můžete tím, že budete používat poklop určený do mikrovlnné trouby. Ten omezí stříkání tuku a další znečištění. Samozřejmě i ten ale musíte pravidelně čistit dle instrukcí dodavatele.

Zdroj obrázku: Freepik

I tu největší špínu odstraníte bez chemikálií

Pokud chcete mikrovlnku vyčistit, nemusíte kupovat žádné drahé prostředky. Postačí vám miska s vodou a citron. Právě do misky s vodou vymačkejte citron, dejte do mikrovlnné trouby a zapněte zhruba na pět minut. Výpary z této směsi špínu uvolní a bude už ji stačit jen setřít. Dávejte si ale pozor, miska bude nejspíš velmi horká a existuje tak riziko popálení.

Pokud se ze spotřebiče line nepříjemný zápach i po vyčištění, neutralizovat ho jednoduše můžete pomocí kávových zrn či mleté kávy. Právě ta má totiž takovou vlastnost, že neutralizuje pachy. Stačí ji tak nasypat na talíř a na nějakou dobu vložit dovnitř. Mikrovlnka pak bude krásně svěží a opět jako nová.

Zdroj: https://www.today.com/series/how-often-should-you/how-often-you-should-clean-your-microwave-right-way-do-t82811