Pouze dokonale čistý gril připraví ty nejlepší speciality
Každý, kdo netrpělivě očekával teplejší dny, se konečně dočkal. Jaro je v plném proudu a některé dny jsou teplé jako v létě. V nich se hodí vytáhnout gril a připravit si svá oblíbená jídla. Předtím, než to uděláte, bude však třeba gril na grilování nachystat. Zejména je třeba odstranit staré nánosy. Jak na to?
Setkání s přáteli
Jestliže také patříte mezi milovníky grilovaných pokrmů, zajisté jste se těšili, až po zimě přijde konečně teplo. Grilovací sezóna je tu a na vás je, abyste si ji do sytosti užili. Tato zábava je i v České republice stále populárnější. Určitě je to i kvůli tomu, že při grilování můžeme trávit čas ve společnosti nejen svých blízkých, ale také přátel. Je to příležitost pro společenská setkání i pořádání nejrůznějších oslav. Vždy se najde důvod, proč grilovat.
Dbejte na čistotu grilu
Aby se vám jídlo opravdu podařilo, měl by být gril zbaven případných nánosů nečistot, které na něm ulpěly při minulém grilování. Nejvíce se na jeho stěnách a roštu usazuje připálený tuk. Ten může být poměrně nesnadné odstranit. Lze toho dosáhnout s použitím i obyčejných domácích prostředků, takže nemusíte kupovat nic speciálního.
Základem je odstranit zbytky z vnitřní části grilu. Ten potom vytřete vlhkým hadříkem, případně houbičkou, abyste odstranili prach a nečistoty. Otřít byste měli i vnější část grilu. K namočení hadříku používejte mýdlovou vodu.
Když mýdlová voda nestačí
Samozřejmě se může stát, že mýdlová voda bude na špinavý gril slabým čisticím prostředkem. Pak můžete zkusit sílu jedlé sody, kterou smícháte s octem. Vzniklá pěna dobře čistí. Nechte ji chvíli působit, aby měla čas špínu odmočit. Pak gril dobře vymyjte čistou vodou.
Chcete-li gril uchránit před znečištěním, můžete použít alobal, kterým část grilu při grilování přikryjete. Vždy je pak dobré po skončení přípravy jídla a po vychladnutí gril co nejdříve vyčistit, dokud ještě špína není zaschlá.
Zdroj: https://www.foodandwine.com/cooking-techniques/how-to-clean-a-grill