Cute Emotional Little Boy Soiled Flour Comes Up With What He Will Make Dough Child Helps His Mother With Baking Cookies Home

Dětský pudr využijí nejen maminky malých dětí. Napomůže kráse a osvěží domácnost

Dětský pudr je velmi univerzální prostředek, který můžete použít nejen na posypání dětského zadečku, ale využijete ho také v domácnosti. Pomůže nejen v kosmetice, ale také při domácím úklidu. Zkusit ho můžete také na srst domácích mazlíčků.

Můžete ho použít jako suchý šampon, odstraní také akné

Na mastné a splihlé vlasy skvěle postačí dětský pudr, který nahradí suchý šampon. Pudr naneste na vlasy, nechte chvíli působit a poté vyčešte. Vlasy budou zase nadýchané, hodí se hlavně na světlé vlasy. Nahradí také deodorant, hlavně na nohou. Pokud ho nanesete ráno na chodidla, budou svěží po celý den.

Dětský pudr dokáže odstranit také akné. Na pupínek naneste trochu pudru, který dokáže vytáhnout vlhkost a zmírňuje zánět. Tím docílíte toho, že akné brzy zmizí. Pudr totiž obsahuje zinek. Pomůže také v boji se slabými řasami. Před nalíčením můžete oči zaprášit pudrem, jemně pročesat a poté se nalíčit. Možná budete překvapená, jak dokonale to funguje. Jestli už máte řasenku nanesenou, dětský pudr zabrání tomu, že se vám bude tisknout na oči.

Zdroj obrázku: Freepik

V domácnosti najde pudr mnoho využití

Pomůže vám proti pachům z bot. Nasypte malé množství pudru do zapáchajících bot a nechte působit celou noc. Ráno zbytky vysypte a společně s pudrem zmizí i zápach. Stejný způsob můžete využít také v šatníku nebo ve skříni. Stačí nasypat dětský pudr do misky a tu vložit do skříně.

Můžete osvěžit také kusový koberec. Zbavíte se tak jednoduše cigaretového kouře. Pokud ho poprášíte dětským pudrem a necháte čtvrt hodiny působit, následně bude stačit koberec pouze vysát a budete mít po problému. Hodí se také na mastné skvrny, odstraní fleky od oleje nebo omáčky. Je ale potřeba jednat rychle. Pokud se vám slepily hrací karty, můžete je odlepit pomocí pudru. Posypat ale musíte všechny karty. Zatřeste kartami a poté je rozdělte. Jestli budete mít na řetízku uzel, který nejde rozmotat, pomozte si pudrem. Pudr umožní rozmotání, na které použijete jehlu nebo špendlík.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/is-baby-powder-safe