Different Tasty Vegetables Rough Background

Díky správnému skladování vydrží potraviny dlouho čerstvé. Plýtvání jídlem i penězi bude minulostí

Udělali jste nákup na týden dopředu a přemýšlíte, jak udržet potraviny déle čerstvé nejen v lednici, ale také na lince? Poradíme několik zajímavých tipů, díky kterým vydrží potraviny déle čerstvé, a pochutnáte si na dobrém jídle, aniž byste plýtvali.

Důležité je mít potraviny v ledničce na správném místě

V ledničce byste neměli mít pomíchané různé druhy potravin. Police v ledničce mají rozdílnou teplotu, a proto je nutné dávat do jednotlivých polic jen takové potraviny, které tam patří a teplota jim bude vyhovovat. V horní polici většinou máme výrobky s delší dobou trvanlivosti, jako jsou džemy nebo zavařeniny.

Ve střední části najdete místo pro mléčné výrobky – jogurty, sýry, máslo. Můžete přidat také uvařené jídlo, které sníte až další den. Spodní police pak patří masu, rybám a dalším potravinám, které mají krátkou trvanlivost a je potřeba je rychle tepelně upravit. Dalším bodem jsou zásuvky, kam se dává ovoce a zelenina. Do prostoru dveří ledničky můžete uložit džusy, mléko nebo různé omáčky.

Zdroj obrázku: Freepik

I ve spíži by měly potraviny mít své místo

Některé produkty se prodávají v obalech, které nejsou vhodné pro dlouhodobé skladování. Například kávu nebo čaj si můžete doma přesypat do krabiček s dobře těsnícím víčkem. Vhodné jsou kovové plechovky nebo skleněné nádoby. Takto uchovávat můžete nejen sypaný čaj, ale také ten v sáčcích.

Stejný proces můžete udělat například s moukami nebo těstovinami. Nejen že se zbavíte jednorázových obalů, ale navíc se do potravin nedostanou moli, kteří mohou napáchat velké škody. Věděli jste, že banány byste neměli mít společně s jiným ovocem, nebo dokonce zeleninou? A cibuli si můžete nakrájet na kostky, dát do krabičky a uložit do lednice. Díky tomu vydrží déle, a navíc ji budete mít vždy připravenou k použití. I takhle se dají ušetřit stovky korun měsíčně a nestojí to mnoho práce navíc.

Zdroj: https://www.which.co.uk/reviews/fridge-freezers/article/10-ways-to-keep-food-fresher-for-longer-a4XS05y0gUVJ