Psoriaza1

Psoriáza je nepříjemné kožní onemocnění, od jehož příznaků uleví správná strava

Změnou stravy si můžete pomoci od ošklivých a nepříjemných onemocnění, jako je psoriáza. Je to chronická nemoc, na kterou bohužel není lék. Nemůžete ji jen tak chytit, ale spočívá v tom, že se vám ve velkém množství bude odlupovat pokožka. Zdravým lidem trvá 24 dní, než se jejich kůže obnoví. U lidí, kteří trpí touto nemocí, jsou to čtyři dny.

Staré buňky u psoriázy se těžko odlupují, vznikají nevzhledné boláky

U této nemoci je nutné ruce i celé tělo mazat, horší průběh může způsobit to, že budete muset na ozařování a někdy dojde i na perorální léky. Staré buňky se u nemoci nemohou odlupovat, vytvoří se šupiny a hrudky na povrchu kůže, které svědí, a navíc nevypadají vůbec hezky. Důležitou součásti léčby psoriázy je strava. Lidé se domnívají, že neexistuje žádné doporučení, co během nemoci jíst, ale pravda je taková, že stravou toho dokážete hodně ovlivnit.

Zdroj obrázku: Freepik

Konzumovat byste měli co nejméně nezdravých a průmyslově zpracovaných výrobků. Proto do jídelníčku zařaďte zeleninu, ovoce, semena a další potraviny, které jsou zdravé a můžete je jíst v neomezeném množství. Tučné maso, vepřové a uzené, mléčné výrobky s vyšším obsahem tuku nebo další potraviny byste měli omezit nebo ještě lépe úplně vynechat. Krůtí, kuřecí nebo králičí maso je vhodnější a nezapomeňte ho doplnit také rybami.

Chipsy, sladkosti a rychlé občerstvení musí být tabu

Pokud se chcete vyléčit z této kožní nemoci, je nutné zdravou stravu opravdu dodržovat a nejíst průmyslově vyráběné potraviny, sladkosti nebo limonády plné cukru. Z jídelníčku vyřaďte také slunečnicový olej a margaríny. Svědění pokožky mohou způsobit potraviny, jako jsou rajčata, jahody nebo ananas. Kožní léze zhorší čokoláda, kouření nebo káva. Nedoporučuje se ani pití alkoholu.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si raději čistou vodu, kterou doplňte například citronem. Do stravy zahrňte lněná semínka, ořechy a tmavé bobule, které dodají vitaminy i minerály. Dýňová semínka jsou plná zinku, ten urychluje hojení pokožky. Mrkev je zase plná betakarotenu, který dodá pokožce správnou hydrataci a bude vypadat zdravěji. Nejlepší je jíst tuto zeleninu syrovou.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/psoriasis