Dental Care Woman With Beautiful Smile Using Floss Teeth Image

Díky zubní niti bude ústní hygiena opravdu kompletní. Těšit se můžete na zářivě bílý úsměv

Stačí jen pár minut denně a díky zubní niti budete mít zoubky jako perličky. Pravidelná zubní hygiena je základem pevného zdraví, a pokud navíc kromě zubního kartáčku používáte i další doplňky, jako je zubní nit nebo mezizubní kartáček, nebudete se často trápit u zubaře.

Používáním zubní nitě se chráníte proti zubnímu kazu

Zubní nit se vejde do každé kabelky, nezabere mnoho místa a navíc může být při ruce pokaždé, když budete jíst. Nečistoty, které se hromadí mezi zuby, půjdou zubní nití lépe odstranit, budete se cítit dobře a zamezíte vzniku zubního kazu. Ten se může vytvořit i na méně viditelných místech, proto je nutné používat zubní nit pravidelně, nejlépe po každém jídle.

Díky zubní niti a pravidelnému čištění zubů budete mít svěží dech. Pokud navíc použijete i domácí recept na ústní vodu, budete mít vyhráno a zubní kaz nebude mít šanci. Ústa si můžete vypláchnout pomocí sody, kterou smíchejte s trochou vody. Mikroorganismy, které se hromadí mezi zubními prostory, nebo dokonce na zubech, se tak odplaví a nebude vám z úst vycházet nepříjemný zápach.

Zdroj obrázku: Freepik

Bílý úsměv není daný jen geneticky

Všude na nás koukají osoby se zářivě bílým úsměvem. V televizi, na reklamách, ale potkáte je také na ulici. Bílý úsměv může být těžce „vydřený“ právě pravidelným čištěním nejen zubů, ale také mezizubních prostor nebo si zuby můžete nechat vybělit u odborníků. Stojí to ale nemalé peníze, a přitom stejného výsledku můžete dosáhnout i sami doma. Jen to bude vyžadovat více času a píle.

Ti, kteří zubní hygieně nevěnují dostatečnou péči, mohou o zuby v konečném důsledky přijít. Špatné zuby poznáte podle žlutého, nebo dokonce hnědého zabarvení. Důležitá je pravidelná návštěva zubaře, který zuby zkontroluje, a když uvidí kaz, odstraní ho. Tím se zabrání zánětům v zubech i dalším nepříjemnostem. Zuby si samozřejmě můžete nechat vyrobit umělé, ale je to ta nejzazší varianta.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/benefits-of-flossing