Happy Young Woman Black Dress Posing Studio Lauthing Looking Away Positivity Emotionaly Girl Holding Hand Waist Standing Against Pink Background Concept Shopping Fashionbeauty

Blednutí černého oblečení zabrání oblíbené nápoje. Milované kousky tak zůstanou stále jako nové

Černé nebo velmi tmavé oblečení najdete snad v každém šatníku. Je ale velmi těžké ho udržet černé, protože častým praním ztratí svou barvu a může navíc zešednout. Jak se o černé prádlo starat a jakými prostředky zabránit tomu, aby oblečení ztratilo zářivou černou barvu? Už nebudete muset oblečení často měnit kvůli tomu, že je vybledlé. Jak zabránit vyblednutí a jak ošetřit černé látky?

Ztrátu černé barvy může způsobit několik faktorů

Někdy se černá barva ztratí, protože je nekvalitní materiál. Není to často, ale stát se to může. Problémem může být také pračka, do které dáte mnoho oblečení, a ona nevypere prádlo správně. Dalším důvodem může být nevhodně zvolený prací prášek. Jak ale docílit toho, aby černá barva zůstala černou a postupem času nezačala blednout?

Obnova černé barvy nemusí být složitá. Jestli nechcete utrácet velké peníze, můžete si pomoci prostředky, které jsou snadno dostupné. Jaké to jsou? Ty, co najdete doma! Jednou z možností je použití kávy nebo černého čaje. Můžete uvařit velmi silnou černou kávu nebo čaj a použít ho při barvení černých látek. Nápoj pak můžete nalít přímo do bubnu pračky nebo do přihrádky na prací prostředek.

Zdroj obrázku: Freepik

S domácí metodou zacházejte opatrně

V případě, že potřebujete dodat černou barvu vybledlému oblečení, dejte do bubnu pračku celou sklenici nápoje. Jestli chcete jen oživit černou barvu, stačí půl sklenice. I když se jedná o bezpečnou a domácí metodu, je potřeba dávat si pozor při jejím používání. V případě, že černý čaj nebo kávu použijete na světlé oblečení, tak ho zničíte a barva už nepůjde navrátit.

Používejte čaj nebo kávu pouze na černé nebo velmi tmavé oblečení. Káva nebo čaj jsou známé tím, že za sebou nechávají stopy na nádobích nebo na zubech. Také v případě použití do pračky si dávejte pozor, aby se nezačaly tvořit usazeniny. Proto pračku vyčistěte tím, že do ní nalijete celou lahev octa.

Zdroj: https://airows.com/style/how-to-darken-faded-black-clothing-with-coffee