Beautiful Face Young Adult Woman With Clean Fresh Skin Isolated White

Léto plné slunce milujeme, pokožka ale trpí. Zralá pleť potřebuje speciální péči, která předejde vráskám

Hladká pleť, která nebude mít žádné vrásky, je snem snad každé ženy. Bohužel se ale vrásky často objeví, hlavně v pozdějším věku. Jestli si chcete pomoci a vrásky malinko zmírnit, pomohou naše triky, kterými je zamaskujete a nebudou tolik viditelné. Nutné je ale o svou pleť pravidelně pečovat.

Pleť je nutné pravidelně hydratovat

Jestli potřebujete zpomalit proces stárnutí, musíte pokožku pravidelně zvlhčovat. Hydratační krémy jsou tak nedílnou součástí koupelny každé ženy. Krémy obnoví přirozenou schopnost pleti přijímat dostatek vody. Dobře funguje například kyselina hyaluronová, která se běžně přidává do krémů na vrásky.

Důležitou součástí v krémech proti vráskám by měl být panthenol nebo alantoin. Zklidníte jimi pokožku po dlouhém dni. Pleť bude pevnější, hydratovaná a zdravější. Použít můžete také mandlový olej, bambucké máslo nebo další prostředky, které jsou plné antioxidantů podporující proces regenerace pokožky, který probíhá hlavně v noci.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli chcete pokožku ochránit před sluncem, musíte používat krémy s UV

Ochrana před sluncem je pro pokožku velmi důležitá, zvlášť pokud máte citlivou pleť a mohou se objevit pigmentové skvrny. Jestli se často opalujete, kůže bude stárnout rychleji a také budete vypadat starší. Sice budete opálená, ale pokožka bude velmi trpět. Proto je nutné ji chránit speciálními krémy a po každé návštěvě koupaliště byste pokožku měli ošetřit.

Opalovací krémy jsou nejvhodnější, dávejte si ale pozor, z jakých látek jsou vyrobené. Nejlepší budou krémy, které jsou na přirozené bázi, jsou lepší a účinnější než chemické prostředky. I přes krémy se pokožka může opálit, ale bude to pomaleji, tudíž zdravěji. A vrásek se tak nemusíte obávat. Pokud se budete o pleť starat pečlivě, budete ještě ve zralém věku vypadat, jako by vám bylo třicet.

Zdroj: https://www.allure.com/story/summer-skin-care-tips-from-dermatologists