Long Brown Hair Palm Hair Care

Dokonale rovné vlasy i bez žehličky: inspirujte se šetrnými způsoby, které vlasy nezničí

Dokonale hladké, lesklé a poddajné vlasy jsou snem mnoha žen. Pro jejich narovnání je nejjednodušší sáhnout po vlasové žehličce, existují ale i jiné, méně invazivní metody. Používání žehličky totiž narušuje vlasová vlákna, a to i přes veškerou ochrannou péči. Při použití vyšší teploty hrozí nenávratné spálení vlasů.

Narovnávání fénem

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak vlasy narovnat, je použití fénu. Nejlépe bude fungovat fén s plochým nástavcem. Vlasy byste neměli foukat do všech stran, ale pouze odshora dolů rychlými, klouzavými pohyby. Na pomoc si vezměte hřeben, kterým budete jednotlivé prameny pročesávat a zároveň je vysušovat fénem.

Jedna z babských rad velí vetřít do vlasů trochu kosmetické vazelíny a nechat ji hodinu působit. Pak si umyjte hlavu. Jelikož vazelína zatěžuje vlasy, neměla by se používat na velmi křehké a jemné pramínky. Některé ženy nedají dopustit na vlasovou masku z jednoho žloutku a lžičky vazelíny, kterou nechají působit půl hodiny. Tato metoda ale nebude fungovat všem.

Zdroj obrázku: Freepik

Šalvějový oplach

Šalvěj vám pomůže nejen vyhladit prameny, ale také osvěžit pokožku hlavy. Uvařte nálev z hrsti sušené bylinky a přelijte s ním hlavu po umytí vlasů. Už neoplachujte. Narovnat vlasy dokáže i bramborový škrob. Smíchejte dvě nebo tři lžičky vaší oblíbené vlasové masky se lžící škrobu a vetřete do vlasů. Aplikujte na mírně vlhké vlasy a nechte pár minut působit, poté smyjte. Vyhněte se konečkům vlasů, které jsou velmi náchylné k poškození.

Zajímavým, ale poměrně komplikovaným způsobem, jak narovnat nepoddajné vlasy, je použití sponek do vlasů. Ženy, které tuto metodu používají, radí sepnout vlasy před spaním. Efekt nebude dokonalý, ale vlasy se budou lépe upravovat. Začněte s mokrými prameny, které vyčešete do úhledného culíku. Když prameny trochu proschnou, připevněte jednotlivé prameny sponkami kolem hlavy jako čelenku a „účes“ si nechte přes noc.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-straight-hair