Happy Young Couple Enjoying Sea

Krize se nevyhýbají žádnému vztahu. Ti správní partneři je však vždy ustojí

Páry, které se na první pohled jeví jako spokojené, mohou mít doma za zavřenými dveřmi spoustu problémů. Vztahů, které to takto mají, je určitě mnoho. Na veřejnosti se chovají zamilovaně, ale doma už je všechno jinak. Každý pár čeká období, kdy to bude skřípat, objeví se hádky a možná dojde k rozchodu.

Na jaké roky si dávat ve vztahu pozor?

Prvním kritickým rokem je hned ten první. V tomto případě spadnou růžové brýle, které jste na sobě měli díky hormonům štěstí. Ty vás zaplavovaly natolik, že jste partnera viděli pouze jako dokonalého člověka, kterého velmi milujete. Bohužel období zamilovanosti netrvá věčně a objevit se první hádky mohou velmi brzy. Zajímavostí je, že muži zůstávají v nefunkčních vztazích častěji než ženy. Možná je to způsobeno tím, že jsou zvyklí na svůj standard, který nechtějí opustit.

Po třech letech přijde další krize. Většinou jsou to ženy, kterým se nelíbí, jak se muž doma chová, jak (ne)pomáhá v domácnosti a další drobnosti, které ale mohou vyústit ve velkou hádku. Ve vztahu je nejdůležitější spolu komunikovat, což některé páry rozhodně nedělají. Když už se rozhodnou promluvit, vznikne spor, který může skončit rozchodem.

Zdroj obrázku: Freepik

Další krize přijdou v sedmý a sedmnáctý rok

Pokud jste přežili první krize, určitě si poradíte i s dalšími. Ta přijde v sedmém roce vztahu, když už možná máte děti, svatbu za sebou a vztah se zasekne na jednom místě. Nastanou stereotypní situace, kdy budete přesně vědět, jak bude den probíhat. Někteří lidé se s tím spokojí, ale jiní budou chtít pořad vztah obnovovat a dělat ho zajímavějším. Pokud se v tom s partnerem neshodnete, mohou znovu nastat hádky.

Dalším rokem, kdy budete muset zahnat krizi, je rok sedmnáctý. O partnerovi budete vědět už snad všechno, děti už budou dospělé a vy budete mít spoustu času nejen na sebe, ale také na partnera. Můžete spolu dělat věci, na které jste kvůli dětem neměli vůbec čas. Mnozí si ale uvědomí, že je vlastně spojovaly právě děti a jinak se nemají o čem bavit. Pokud oba chtějí, snadno vztah nastartují a budou si připadat jako na začátku.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/relationships/one-sided-relationship