Herbs 2523119 1920

Doma vypěstované bylinky směle nahradí drahé přípravky z lékárny, nebojte se pěstování

Zvlášť v dnešní době je nutné posilovat svou obranyschopnost a myslet na své zdraví. Příroda je mocná čarodějka, proto nutně nemusíte sahat po uměle vytvořených doplňcích stravy. Vypěstujte si vlastní přírodní domácí lékárničku, se kterou zvládnete ukočírovat všechna drobná nachlazení.

Zapomeňte na vitamíny v kapslích

Náš trh je plný nejrůznějších doplňků stravy a vitamínů v kapslích. Když se podíváte do regálů v obchodech, tak zjistíte, že existuje prášek či kapsle na každé menší onemocnění. To se vám ale může vyhnout nejen díky doplňkům stravy a uměle vytvořeným vitamínům, ale také vlastnoručně vypěstovanou přírodní lékárničkou plnou zdraví prospěšných prvků.

Zdroj obrázku: Pixabay

Skvělé účinky aloe vera

Kdo by neznal oblíbenou pokojovou rostlinu aloe vera? Tato zajímavá a exotická rostlina má mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. V listech připomínajících šlahouny najdete totiž blahodárnou šťávu, která vám pomůže v mnoha ohledech. Skvělé účinky má na různá poranění či kožní problémy, výtažek z aloe vera je často používán v kosmetickém průmyslu.

Příroda nám aloe vera poslala také jako účinný repelent proti komárům, a dokonce ji můžete použít i jako jeden z přípravků do bylinkového čaje.

Zdroj obrázku: Pixabay

Domácí bylinky vás zachrání

Na vaší zahradě nebo terase můžete pěstovat nejrůznější bylinky. Pokud se podíváme blíže například na bazalku, tak tu využijete skvěle nejen do vaření jako výborné koření. Skvěle působí také na trávicí systém nebo na případné infekce či sezónní viry.

Stejným způsobem pozitivně funguje na tělo také máta. Vedle skvělých účinků je máta také voňavým a výborným čajem, který uklidní vaši mysl a hodí vás do pozitivní nálady během pohodového večera. Přirozeně posiluje imunitní systém, pomáhá ke klidnému spánku a správné funkci dýchacích cest. Nepodceňujte pěstování těchto bylin a rostlin ve vaší domácnosti, budou krásnou ozdobou i výborným pomocníkem ku zdraví.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-healthy-herbs-and-spices