Green Bottle Fly Lucilia Sericata

Domov plný much může být minulostí. Jednoduchá past a rostliny problém vyřeší

Nepříjemné bzučení nejen kolem hlavy, ale také všude v domácnosti – to dokážou pouze mouchy, které se ve velkém slétávají nejen k lustru, ale také na potraviny nebo další místa, kde bude obtížné se jich zbavit. Snadno se dostanou k potravě, když máme otevřená okna, bavíme se na balkonech nebo zahradách. Jak se zbavit much v interiéru pomocí domácích patentů?

Domácími prostředky se jich snadno zbavíte

Mouchy jsou nepříjemným problémem, ať se jedná o jednu, nebo více much. Můžete si na jejich lovení pořídit speciální mucholapky, které stačí pouze zavěsit na místo, a pak už jen čekáte, až se mouchy nalepí. Tyto kotouče ale nevypadají hezky. Můžete se tak much zbavit pomocí domácích metod. Navíc tento malý hmyz může přenášet různé nemoci. Domácími prostředky se jich nejen snadno zbavíte, ale také zabráníte tomu, aby se vracely.

Mouchy byste do své domácnosti nikdy neměli pustit, proto je vhodné si do oken nainstalovat síť proti hmyzu, díky které budete chránění proti mouchám a dalšímu hmyzu po celý rok. Mezi další prostředky, které zaručeně fungují, patří například med. Mouchy se totiž dovnitř do bytu dostanou nejen oknem, ale také skulinkami, o kterých nemusíte ani vědět. Jestliže smícháte med s kukuřičným škrobem, získáte skvělou kombinaci. Postavte malé misky na místa, kde si myslíte, že se mouchy pohybují nejčastěji.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké pachy mouchám nevoní?

Zkusit to můžete také s masožravou rostlinou, která si mouchy sama nachytá. Její největší devízou je to, že si mouchy pochytá a poté je zpracuje. Tyto rostliny byste ale nikdy neměli krmit sami, potřebují lovit. Další možností, jak se zbavit much v domácnosti, je vytvořit jim prostředí, ve kterém jim nebude dobře.

K tomu dobře poslouží různé vůně a pachy, které nesnesou. Můžete si tak zapálit vonné svíčky, které budou obsahovat silice, které mouchy odeženou. Například vanilková esence pro ně nebude příjemná. Zkusit můžete také levanduli nebo hřebíček. Jsou to bylinky, které je spolehlivě odradí, a už se nebudou chtít vracet. Olejíček stačí nastříkat na místa, kde mouchy pobývají, nebo si ho nalít do aromalampy.

Zdroj: https://www.rentokil.co.uk/flies/how-to-get-rid-of-flies/