Mosquito Insect Net Wire Screen Close Up House Window (1)

Domov před hmyzem uchrání síť do oken i bylinné vůně

Nemáte-li v oknech praktické sítě proti hmyzu, je docela pochopitelné, že se u vás doma objeví otravný hmyz. Nežádoucí jsou zejména mouchy, ovocné mušky nebo komáři, kteří znepříjemňují život. Mouchy mohou kontaminovat potraviny, stejně jako ovocné mušky, komáři zase útočí na člověka a celého ho poštípají. Jak se jich efektivně zbavit?

Drobný nepříjemný hmyz

Výhoda zimního času tkví v tom, že nás neotravuje hmyz, a to ani tehdy, když otevřete okna. Hmyz je schovaný, aby přečkal chladné počasí. V létě, kdy přichází jeho sezóna, naopak vyhledává lidská obydlí, protože tu nachází zdroj obživy. Platí to hlavně pro ovocné mušky, které se živí ovocem či zeleninou a dalšími zbytky potravin. Mouchy zase zanechávají své exkrementy na nábytku.

Lidé si pak domů pořizují různé mucholapky, aby se hmyzu zbavili. Je to sice poměrně účinná metoda, ale kdo by se chtěl dívat na zavěšenou mucholapku v kuchyni? Lze vyzkoušet jiné metody, třeba s použitím různých vůní, které jsou hmyzu nepříjemné. Dokonce ani není nutné pořizovat speciální přípravky, protože si vystačíte s obyčejným přírodním mýdlem.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron, eukalyptus, máta

Hmyz zpravidla odpudí určitá vůně, které se vyhýbá. Když toho využijete, můžete se ho v domácnosti zbavit. Stačí použít přírodní mýdlo s vůní citronu, eukalyptu nebo máty. Natřete jím rámy dveří a oken, tím vytvoříte přirozenou bariéru. Jakmile ji hmyz ucítí, vaší domácnosti se obloukem vyhne a půjde otravovat vedle k sousedům.

Použít můžete také vonné lampy, do nichž přidáte vůni esenciálního oleje. Je to další možnost, jak se hmyzu zbavit. Vonná lampa hezky byt provoní, takže to bude mít dvojí účinek. Nejlepší metodou, jak zabránit hmyzu v tom, aby vám vlétl do bytu, je do oken pořídit sítě. Pak můžete větrat, aniž byste se museli obávat, že budete mít interiér plný nepříjemných much a komárů.

Zdroj: https://homefirstagency.com/learnfirst/how-to-prevent-insects-in-your-homeZdroj