Drone Nature (1)

Drony usnadňují zlodějům zmapování terénu a prozkoumání vyhlédnuté nemovitosti

Moderní technologie nahrávají také různým nekalým živlům. Bohužel, je tomu tak. I zlodějské řemeslo jde s dobou a zloději využívají vychytávky, aby si zjistili, který byt nebo dům by měli vykrást. Je dobré toto znát, abyste se před nimi mohli mít na pozoru a svůj majetek chránit.

Drony ve službách zlodějů

V současné době patří drony, jinak také bezpilotní letadla řízená na dálku, k oblíbené zábavě. Jsou to ale i pomocníci, pokud jsou využity pro dobrou věc. Jejich výhody ovšem objevili také zloději. Obvykle si takto mapují prostor, je-li byt obydlený. Případně vylákají ven jeho obyvatele. Za pozornost bezpochyby stojí nízko letící dron, jenž jako by sledoval okna. Každý by měl znát svá práva a vědět, že bez vašeho svolení vás nikdo natáčet nemůže. Ani váš majetek.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se chránit před drony

Aby se mohly drony podívat do vašeho bytu, musejí mít k dispozici nezakrytá okna. Z toho vyplývá, že ochrana před drony spočívá v instalaci žaluzií či rolet do oken. Pomohou i závěsy. Výborné jsou ale také monitorovací nebo poplašné systémy či simulátory přítomnosti osob v domácnosti. Fungují tak, že v době, kdy v bytě nejste, se samočinně v určitý čas zapnou světla, aby dala světu najevo, že se v bytě bydlí. Po uplynutí určité doby se opět sama zhasnou. Navenek to působí tak, že byt není prázdný, takže se mu zloději raději vyhnou.

Když dron létá nad vaší nemovitostí

Žádný dron si nemůže létat tam, kam se mu zachce. Máte-li tedy podezření, že vás dron sleduje nebo váš majetek, můžete se obrátit na policii. Nejlépe je ale předtím létající dron vyfotit. Existuje totiž právo na ochranu osoby. Bez povolení nemůže dron létat nad hlavami jiných osob nebo v obydlených místech. Důvodem pro to je nejen bezpečnost lidí a majetku, ale také zachování soukromí. Navíc pilot dronu se musí pohybovat nablízku.

Zdroj: https://www.caldersecurity.co.uk/theft-by-drone/