Cinnamon Sticks

Skořice je výborné koření nejen během Vánoc. Její účinky potěší každého, kdo se snaží zhubnout

Skořice je koření, které je velmi hojně používané především v období Vánoc. Je ozdobou dezertů a často se přidává do jablečného koláče. Stačí velmi malé množství a z obyčejného jídla se stane pokrm, který všechny ohromí. Jaký vliv má pravidelná konzumace skořice na lidské tělo? Ovlivníte jí několik procesů. Skořice zajistí například rychlejší spalování tuků.

Proč je vhodné konzumovat skořici?

Skořice by ve vašem jídelníčku měla určitě mít své místo. Její léčivé vlastnosti se rozhodně vyplatí znát. Vyrábí se ze sušené kůry skořicovníku a první zmínky o skořici pochází již z roku 2800 před Kristem. Dnes je koření rozšířené po celém světě, a to buď jako tyčinky, nebo ve formě prášku. Skořice obsahuje dvě důležité složky, cinnamaldehyd a epikatechin. Tyto látky mohou za charakteristickou vůni skořice, ale také za její vlastnosti. Skořice pomáhá například proti vysokému krevnímu tlaku.

Skořice může pomoci snížit riziko vzniku cukrovky a také aterosklerózy. Na skořici by se nemělo zapomenout ani na podzim a v zimě. Koření je nejvíce spojené s vánočními svátky. Hodí se do svařeného vína, které se pije hlavně při chladných večerech. Skořice je lahodné chuti, umí dezinfikovat a působí protizánětlivě. Pokud máte duševní námahu nebo jste ve stresu, skořice velmi pomůže.

Zdroj obrázku: Freepik

Skořice umí zmírnit bolest

Na uklidnění nervů se skořice také hodí. Po únavném dni budete díky ní odpočatí. Skořice pozitivně působí na paměť, takže je vhodné ji mít po ruce, když máte před sebou těžké zkoušky nebo pracovní pohovor. Umí zklidnit bolavé klouby a dobře funguje také na revmatické problémy. Skořice se doporučuje rovněž při hubnutí.

Shodit přebytečné kilogramy je někdy velmi obtížné. Proto si přidávejte skořici například do vody, kterou ráno pijete. I do jídla je vhodné přidat špetku skořice. Na chuti to nepocítíte, ale při každodenním používání uvidíte, že se cítíte lépe a kilogramy jdou dolů samy. Koření byste ale neměli konzumovat, pokud máte problémy se žaludkem.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon