Beautician Salon Manicure Professional Hardware Manicure Using Electric Machine Beauty Salon Master Uses Electric Machine Remove Nail Polish Hands During Manicure

Krásné nehty jako ze salonu si snadno a rychle upravíte i doma. Nebojte se experimentovat

Opečovávané a pěstěné nehty prozradí, že vám záleží na tom, jak vypadáte, a že vám není jedno, co si o vás druzí myslí. Péče o nehty přitom nemusí zabrat spoustu času. Snadno ji zvládnete i během pár minut. Prozradíme, jak na to.

Dokonalý tvar a pěstěný vzhled

Před péčí o nehty je pomocí nůžtiček a pilníku vymodelujte do požadovaného tvaru. Odstraňte také tvrdé kůžičky. Nejhezčí je oválný tvar mandlí, ale můžete zvolit, jakýkoliv se vám zamlouvá. Můžete také nanést změkčovací krém nebo gel a po několika minutách zatlačit přečuhující kůžičku pomocí pomerančové tyčinky zpět k nehtu.

Experimentujte s barvami

Díky různým barevným kombinacím můžete dokonce dosáhnout toho, že se vaše prsty zeštíhlí. Pomůže vám konturování. Na celý povrch nehtu naneste průhledný nebo jemně béžový lak. Ve středu namalujte široký proužek jiným, výrazným, tmavým lakem na každé straně nechejte nenalakovaný asi 3–4 mm. Díky tomu bude nehet vypadat delší a vaše prsty štíhlejší. Poté naneste svrchní vrstvu, která lak ochrání před oděrkami a loupáním.

Zdroj obrázku: Freepik

Využít můžete i různé vzory a barevné kombinace. Vše závisí na vaší šikovnosti. Můžete třeba na nehty nanést základní bílý lak a na dva nehty tyčinkami nebo štětcem vytvořit černé tečky a na ostatních červené tečky. Fantazii se meze nekladou, je jen na vás, co si na nehtech zvládnete vytvořit.

Gelové nehty

Jsou hitem letošní sezóny, protože díky UV lampě je už zvládnete vytvořit i sami doma a nemusíte nutně do salonu. Navíc vydrží o poznání déle a vy tak údržbu nehtů zredukujete na jedenkrát do měsíce. Je potřeba pořídit si speciální vybavení na gelové nehty – laky, odlakovač a UV lampu. Opět můžete experimentovat s barvami nebo třeba zkusit i třpytky či kamínky. Možná vám bude chvíli trvat, než se naučíte s lampou pracovat, ale tato investice se vyplatí, pokud nosíte nehty nalakované prakticky pořád a zároveň manuálně pracujete a nehty jsou vystaveny silnému opotřebení.

Zdroj: https://www.glamour.com/gallery/10-steps-to-the-perfect-at-home-manicure