Permanent Make Up Eyebrows

Ke krásnému vzhledu patří i dokonale tvarované obočí. Vždy však vyhraje přirozenost

Každá žena touží po dokonalém vzhledu a obočí je jeho důležitou součástí. Tvarování obočí je zásadní. Měli byste tuto záležitost nechat na specializovaném salonu. Obočí dorůstá poměrně pomalu, takže proceduru stačí opakovat jen jednou za pár týdnů.

Vytrhání nechte na odbornících

Každý má nějakou přirozenou hustotu a tvar obočí. Kosmetická úprava by tyto parametry neměla kompletně změnit, ale spíše je jen přizpůsobit tvaru obličeje. Pokud je obočí rovné a bez znatelné klenby, stačí jen malá úprava a pár tahů tužkou, aby krásně vyniklo, a přitom stále vypadalo přirozeně. Obočí byste nikdy neměli holit, pouze vytrhávat.

Při vytrhávání obočí se vždy upravuje jen jeho spodní část. Horní část vytrhávejte opravdu jen v případě, že zde máte výrazné a silné chloupky. Obočí by se mělo vytrhávat každých 6 až 8 týdnů. Během této doby opět doroste do přirozených rozměrů. V opačném případě by se vám mohlo stát, že ho budete neustále jenom zužovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Obočí podle tvaru obličeje

K oválnému obličeji se hodí obočí s výraznějším klenutím. Pokud obličej tvarem připomíná spíš obdélník, slušet mu bude dlouhé a ploché obočí. Trojúhelníkový obličej nejlépe vypadá s krátkým a tenčím obočím. Hranatému obličeji nejvíce sluší oválné obočí, které ostré rysy krásně zjemní. I barva je důležitá, zvláště pokud si barvíte vlasy. U světlých vlasů se doporučuje volit o jeden odstín tmavší barvu obočí a u tmavých vlasů zase naopak o odstín světlejší.

Při líčení obočí nejdříve pročešte kartáčkem. Nejprve vystínujte spodní část obočí zhruba od jedné čtvrtiny až do konce. Poté vytvořte slabou stínovou linku i v horní části. Nepoužívejte příliš líčidel, vždy je lepší začít s malým množstvím a případně postupně přidávat. V posledním kroku obočí opatrně vybarvěte. U kořene obočí buďte obzvlášť opatrní, nesnažte se obočí ostře ohraničit.

Zdroj: https://hudabeauty.com/us/en_US/blog-how-to-shape-eyebrows-38268.html