Fat Woman With Shopping Bags Sitting Bench Mall Overweight Female Person Supermarket Obesity Problem

Dusno v naší rodině. Vyčítám dceři, že má nadváhu a je tlustá

Vždycky jsem se snažila být tou nejlepší matkou pro svou dceru. Chtěla jsem, aby byla šťastná, spokojená a měla vše, co si přála. Ale někdy se naše dobré úmysly mohou obrátit proti nám. Dnes s lítostí přiznávám, že jsem jí vykrmila a vytvořila jsem u ní špatné stravovací návyky.

V mládí

Když byla mladší, často jsem jí dávala sladkosti a nezdravé jídlo jako odměnu za dobré chování nebo úspěchy ve škole. Místo toho, abych jí naučila hodnotit zeleninu, ovoce a vyvážené jídlo, stala se závislou na rychlém občerstvení a cukru. Neuvědomila jsem si, jaký vliv to má na její budoucí zdraví a sebevědomí.

Probuzení k realitě

Teď, když je starší, často jsem jí vyčítala, jak vypadá, a říkala jsem jí, že je tlustá a nikdo se jí nebude líbit. Ale po delší době sebereflexe jsem si uvědomila, že jsem byla hlavním viníkem jejího stavu. Místo toho, abych jí dávala nástroje k zdravému životnímu stylu, stála jsem u zrodu jejího nezdravého vztahu k jídlu.

woman-body-fat-belly-obese-woman-hands-holding-excessive-tummy-fat-change-diet-lifestyle-concept-shape-up-healthy-stomach-muscle-studio-anonymous-shot-photo-body-parts
Zdroj obrázku: Freepik

Cesta k nápravě

Opravdu si myslím, že změnit stravovací návyky a životní styl bude těžké. Ale chci své dceři pomoci. Je důležité, abychom obě pracovaly na tom, aby se náš vztah k jídlu změnil, a zároveň abychom se zaměřily na její sebevědomí a sebelásku. Vím, že není správné ji hanit za její vzhled, a chci pracovat na tom, abychom obě mohly získat zdravější a pozitivnější vztah k tělu a jídlu.

Chybuji?

Každá matka chce to nejlepší pro své dítě. Ale někdy může naše výchova a rozhodnutí ovlivnit jejich zdraví a pohodu v negativním smyslu. Je důležité přijmout svou roli a pracovat na tom, abychom svým dětem dali lepší šanci na zdravý život. Je čas začít znovu a udělat vše pro to, aby moje dcera byla zdravá, šťastná a milovala sama sebe tak, jak ji miluji já. Jen se nemohu rozhodnout, zda přijít s radikální změnou jídelníčku, aby začala hubnout, nebo přijít s pochopením, aby začala respektovat a mít ráda své tělo. To první mi přijde správné, ale to druhé jednodušší…

Zdroj: Autorský text