My Bed Is My Best Friend

Egyptská metoda usnadňuje usínání během teplých nocí

Léto je v plném proudu a teplé dny si užíváme plnými doušky, tedy pokud nejsou extrémní teploty. Přes den se dá dělat spousta aktivit, nejčastěji u vody nebo někde v přírodě. S blížícím se západem slunce jsou populární také grilovačky a sezení venku. Mnoho z nás určitě uvítá v noci sedět pouze v kraťasech a tričku. Jednu nevýhodu teplé noci přeci jen mají. Jedná se především o ztížené usínání. Horko v nočních teplotách často nutí lidi k převalování. Nedostatek kvalitního spánku vede ke špatné regeneraci těla. Na internetu najdeme nejrůznější triky, jak ochladit ložnici za účelem zlepšení tepelné pohody. Mezi ně patří třeba egyptská metoda usínání.

Vlna veder v Evropě

Mohutná vedra, která nedávno sužovala Evropu, byla nepříjemná pro každého, zejména v noci, kdy člověk potřebuje spát. Přes den nám vedro bere z těla energii i psychickou pohodu. V létě se s touto situací běžně počítá, bohužel problém nastává, když nastanou tropické noci, tedy teploty překračující 20 °C. Teplý vzduch způsobuje potíže s usínáním. Naštěstí existuje hned několik způsobů, jak ochladit ložnici. Jedním z nejúčinnějších je tzv. egyptská metoda. Na jakém principu funguje tato metoda usínání?

Zdroj obrázku: Freepik

Egyptská metoda usínání

Ze všeho nejdřív je nutné mít v zásobě tenké prostěradlo či velký ručník. Podle toho, co si zvolíte, by měla být daná látka namočena ve studené vodě. Poté danou látku vyždímejte. Takto navlhčený ručník nebo prostěradlo vyměníte za běžnou peřinu v ložnici. Někteří dokonce využívají navlhčený ručník vložený do mrazáku na několik minut.

Důležitá je prevence

Nesmíme zapomenout na připravení ideálních podmínek pro usínání. K tomu stačí pár jednoduchých kroků. Neotevírejte během horkých dnů okna a mějte je zakrytá. Jakmile zapadne slunce, můžete je otevřít k vyvětrání místnosti. Nevětrejte však dlouho, pokud se teplota pohybuje nad 20 °C.

Klimatizace

Typickým pomocníkem v domácnosti v takových případech je klimatizace. Nepřehánějte to však s jejím provozem, mějte ji zapnutou pouze tehdy, když jste doma, abyste zbytečně neplýtvali energií.

Zdroj: https://www.alaskasleep.com/~alaskasl/could-the-egyptian-sleep-method-improve-your-zzzzz/