Psychological Support People Are Standing Circle Hugging

Hádky patří do každého vztahu. Díky několika pravidlům vždy najdete smírnou cestu

K hádkám nebo výměně názorů dojde jednou za čas v každém vztahu. Není to nic nenormálního, a aby vztah byl úspěšný a vydržel dlouhé roky, je nutné z hádky nebo konfliktu vyjít vítězně. Závisí to hlavně na schopnosti vyřešit danou situaci. V článku se dozvíte, jak z hádky vybruslit tak, aby partner neodešel naštvaný.

Páry se hádají většinou kvůli maličkostem, které za hádku vůbec nestojí

Pokud se dostanete do výměny názorů, je dobré dodržovat několik pravidel, abyste z tohoto boje vyšli jako vítězové. Nesmíte se ve vztahu navzájem vnímat jako překážky, které brání dosažení individuálních cílů – teď jste na všechno dva, takže je dobré spolu komunikovat, ať se jedná o radostnou událost, nebo špatnou zprávu.

Častým tématem hádek je odkládání rodiny. Mnoho žen se necítí na miminko připravené, raději budují kariéru, ale jejich partner je tlačí. V tomto případě se mnoho žen zasekne a o dítěti pak nechtějí vůbec slyšet. Hádky jsou pak na denním pořádku, protože ani jeden nechce pochopit toho druhého.

Zdroj obrázku: Freepik

Není dobré nutit partnera do něčeho, co nechce říkat nebo dělat

Nesmíme se vzdávat vlastních cílů, nesmíme je ale ani postavit proti těm partnerovým. Je tedy vhodné vybrat řešení, které bude kompromisem pro vás oba. Podle psychologů je nejlepší přijmout fakt, že hádky a konflikty se vyskytují v každém vztahu. Jsou jeho součástí už od pradávna a je dobré vědět, že se jim nelze vyhnout. Ve vztahu jsou vždy dva odlišní lidé.

Vzájemně si tolerujte své vlastnosti, ať se jedná o dobré, nebo špatné. Jedině tak přijmete partnera takového, jaký je. Nikdo se nebude chtít měnit jenom kvůli tomu, že chce ten druhý. Jestli se doberete nějakého výsledku, aniž byste se na sebe křičeli, můžete si gratulovat. Chování toho druhého je během konfliktu jen dočasné, proto na to myslete. A nezapomeňte, že po každé bouři přijde slunce.

Zdroj: https://www.relate.org.uk/relationship-help/help-relationships/arguing-and-conflict/i-cant-seem-stop-arguing-my-partner-what-can-we-do