Nails Painting Woman With Brush Nail Salon

Hybridní manikúra vypadá božsky, nehty ale trpí. Ozdravná kúra jim vrátí krásu

Hybridní manikúra je skvělým způsobem, jak docílit krásně vypadajících nehtů. Ač vypadá neškodně a méně invazivně, může do určité míry poškozovat nehty. A to v případě, když tento způsob zkrášlování nehtů používáme příliš často. Abyste tomuto problému předešli, je dobré si po odstranění laku dopřát posilovací kúru na nehty. Pokud již nehty poškozené máte, můžete si ozdravnou kúru dopřát také. Další hybridní manikúru si dopřejte až po úplném uzdravení svých nehtů.

Koupele pro nehty

I když existuje spousta komerčních výrobků, které na své nehty můžete použít, nemusíte je hledat na pultech obchodů. Ne vždy jste si jisti jejich složením a navíc se může stát, že udělají více škody než užitku. Je vhodné na nehty použít nějakou z domácích metod, které jim pomohou. Kupte si hotové granule s močovinou a smíchejte je s vlažnou vodou. Po rozpuštění namočte do této směsi nehty po dobu asi deseti minut. Můžete si připravit i odvar z lněného semínka (3 lžíce lněného semínka zalijte 3/4 l vody, vařte 5 minut). Když odvar vychladne, namočte do něj nehty.

Zdroj obrázku: Freepik

Masky a séra na nehty

Od koupelí se liší tím, že je třeba je vmasírovat do nehtů namísto klasického ponoření. I takové masky si můžete připravit v pohodlí domova. První metodou je připravit si citronovou okurku. Udělejte to tak, že nastrouháte polovinu okurky a smícháte ji se šťávou z poloviny citronu. Směs naneste na nehty a nechte 10 minut působit. Druhou metodou je použití ricinového oleje a medu. Smíchejte 2 lžíce ricinového oleje s 1 lžící medu. I tuto směs naneste na nehty. Pokud potřebujete okamžitou kúru a nemáte po ruce ricinový olej, můžete jej nahradit olivovým olejem.

Olejová koupel s citronem

Smíchejte 200 ml olivového oleje a 1 lžičku citronové šťávy. Použít můžete také ricinový, mandlový nebo třeba kokosový olej namísto olivového. Do této lázně ponořte ruce na dobu 10 minut. Opakujte dvakrát týdně.

Zdroj: https://www.huffingtonpost.co.uk/entry/are-gel-nails-damaging_uk_5d52b0bae4b05fa9df04c708