Young Couple Spending Time Their Beautiful Countryside House

Erektilní dysfunkcí trpí stále více mladších mužů. Málokterý z nich ale svůj problém řeší

Erektilní funkce je jedním z darů přírody, které patří mezi nejkřehčí. Díky tomu jsou ženy v posteli spokojené, stejně tak muži, kteří vědí, že jim „nádobíčko“ správně funguje. Čím lepší je erekce u mužů, čím méně problémů budou mít v sexuální oblasti. Jak pomoci mužům s udržením erekce?

Fyziologický mechanismus samotné erekce je velmi složitý proces

Proces erekce potřebuje současnou interakci oběhového, nervového a endokrinního systému. Erekci může způsobit hned několik faktorů. Může se v tomto případě jednat o smyslové zážitky nebo se muž podívá na erotické obrázky či videa a každý z podnětů může zapříčinit erekci.

Úplná erekce nastane, pokud se objeví reakce na vnímání erotických podnětů, zároveň se stimuluje mozek, centrum v míše, nakonec dojde k naplnění penisu krví a erekce se posílí kontrakcí žilních cév penisu. Účinnost ale závisí na hladině pohlavních orgánů, zejména testosteronu. Erekce a její kvalita je tak přímo ovlivněna přístupem samotného muže.

Zdroj obrázku: Freepik

Většina mužů má erekci hned po ránu

Tento mechanismus funguje u mužů i v noci a to bez účasti vědomí. Pokud se ráno erekce nedostaví, její absence může znamenat nějakou poruchu. Je potřeba najít důvod dysfunkce a začít ji řešit dříve, než bude pozdě. Erekce u muže znamená, že se těší dobrému zdraví. Problém s erekcí je ale stále častější a vyskytuje se u stále mladších mužů. V roce 2025 by počet mužů s erektilní dysfunkcí měl být až 320 milionů. Bohužel tento problém není jen u starších ročníků, často postihuje mladé lidi do 40 let.

Muži totiž nepravidelně jedí, málo se hýbou a nemají problém si každý den dopřát několik piv. Příčin abnormální erekce přitom může být hned několik. Může se jednat o problém s cévami, hormony, důvod může být i psychogenní. Může to být první příznak jiné nemoci, která nebude s erekcí vůbec souviset. Většinou je to znamení, že je něco špatně se srdcem. Proto je dobré pravidelně navštěvovat lékaře, který problém včas odhalí.

Zdroj: https://www.webmd.com/erectile-dysfunction/news/20130506/most-men-with-erectile-dysfunction-dont-seem-to-get-treatment