Carpet 2935773 1920

Inspirujte se, jak kobercem stylově vyzdobit domov

Ne každý z nás má dostatek prostředků na to, aby si domů pořídil opravdový ručně dělaný perský koberec. To ale nic neznamená. Dnes totiž na trhu najdete spoustu cenově přijatelnějších variant, a ještě více různých designů. V dnešním článku se ale budeme zabývat něčím trochu jiným. Pokud už jste si vybrali svůj vysněný koberec, podívejte se s námi na to, kam všude ho můžete umístit. Zvolte to správné místo pro váš koberec!

Vrstvěte nebo rozdělujte prostor

Pokud v prostoru použijete více než jen jeden koberec, vytvoříte tak mnohem zajímavější a nápadnější designový prvek. Pokud úmyslně vyberete motivy, které kontrastují, váš pokoj bude vypadat originálně a neotřele. Postavte vedle sebe například

  • výrazné a čisté geometrické vzory
  • pruhy a květiny

Dobré je zvolit koberce přibližně stejné velikosti, které se budou doplňovat v materiálu, barvě a stylu. Nebojte se vybrat dva velmi podobné designy. Dalším způsobem, jak lze koberec využít, je jím rozdělit prostor. Například jím můžete rozdělit kuchyň od jídelny v jednom otevřeném prostoru nebo v obýváku vytvořit malý čtecí koutek. Stačí na zamýšlené místo položit koberec a na něj umístit nábytek.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pověste ho na zeď

Tento způsob je velmi oblíbený především ve východní Evropě a Střední Asii. Zapomeňte ale na těžké a zaprášené koberce jaké znáte z cest. Na nevyužitou stěnu například nad postelí můžete umístit jakýkoliv stylový kobereček, který se vám hodí do interiéru. Hodí se perfektně do domova bohémů, či pro ty z vás, kteří by si rádi vyzdobili stěnu, ale nemohou si dovolit nic permanentního.

Koberec v kuchyni

Že se tam nehodí? A proč ne. Zvolte menší formát s delšími dvěma stěnami. Takový koberec se skvěle hodí jak do kuchyně, tak do předsíně, na terasu, místo rohožky či na stranu postele. Okamžitě tak prostor oživíte a bude o něco útulnější.