Apple Vinegar654353

Jablečný ocet zachrání kuchyni před katastrofou. Obávaní motýlci nebudou mít žádnou šanci

Potravinoví moli jsou hmyz, který se někdy drží v kuchyni. Působí bohužel velké škody na potravinách. Milují hlavně produkty, jako jsou rýže, těstoviny nebo mouka. Stačí jim přitom jen drobná dírka ve spíži a usadí se u vás na velmi dlouho. Samičky rychle kladou vajíčka a moli se rychle rozmnoží. Jak se jich zbavit pomocí domácích metod?

Jak poznat přítomnost potravinových molů?

Přítomnost potravinových molů v domě poznáte poměrně jednoduše. Jakmile uvidíte lepkavé a tenké pavučiny v kuchyňské skříni nebo na obalu produktu, máte doma moly. Hmyz má hnědošedou barvu a asi centimetr na délku. Připomíná malé můry. Samička dokáže naklást 100 až 200 vajíček. Z tohoto důvodu se jich musíte zbavit rychle a důsledně.

Prevence je nejdůležitější

V první řadě musíte ze skříní vyhodit všechny produkty, ve kterých se moli usídlili. Dokážou totiž kontaminovat potraviny nejen larvami, ale také výkaly. Potom důkladně umyjte všechny nádoby na jídlo a vnitřek kuchyňských skříněk. Díky tomu zabráníte jejich návratu do vaší kuchyně. K likvidaci molů můžete doma použít pár osvědčených triků.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředky proti potravinovým molům

Jablečný ocet přitahuje moly. Když nastražíte past s tímto produktem, moli se v něm snadno utopí. Další možností jsou bobkové listy. Jejich intenzivní vůně pomůže zastrašit tento hmyz a zbavíte se díky nim problému. Stačí přitom jen vložit bobkový list do skříňky nebo nádoby s potravinami. Další možností je také tabák, protože má velmi výraznou vůni.

Potravinoví moli nemají vůni tabáku rádi, a proto se rychle odstěhují z vašeho domova. Ocet má také silnou vůni, kterou potravinový mol nesnáší. Můžete s ním proto opláchnout všechny kuchyňské skříňky a molů se díky tomu rychle zbavíte. Mnohem příjemnější variantou je ale levandule, která vám provoní kuchyň a zároveň vás zbaví potravinových molů.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/how-to-get-rid-of-moths