Frozen Vegetables Bag Freezer Long Term Storage Products Frozen Food

Mrazák je oblíbený, ne vše do něj ale patří. Hrozí i vážná otrava

Zamrazování potravin je v současnosti jednou z nejoblíbenějších a nejlepších metod, jak uchovat potraviny na delší dobu. A nemluvíme jen o syrovém mase. Lidé dávají do mrazáku také hotové pokrmy, aby si je mohli po nějaké době vychutnat znovu a nemuseli vyhazovat zbytky. Bohužel ne všechny produkty jsou vhodné ke zmrazení. Co do mrazáku jednoduše nepatří?

Sycené nápoje a skleněné lahve

Zmrazování nápojů s oxidem uhličitým je velmi špatný nápad. Může to totiž způsobit explozi nádoby, protože se tekutina po zmrazení bude rozpínat. To může poškodit nejen samotný nápoj, ale také celý mrazák. Zmrazené džusy zase nebudou chutnat ani vypadat příliš lákavě, až je rozmrazíte. Do mrazáku nedávejte ani skleněné nádoby, protože by mohly vlivem mrazu prasknout.

Potraviny bohaté na vodu

Suroviny, které v sobě obsahují velké množství vody, také nejsou do mrazáku vhodné. Ovoce a zelenina, jako jsou okurky, meloun, hlávkový salát nebo kiwi, mohou při zmrazení ztratit veškerou pevnost a změnit strukturu. Po rozmrazení budou rozbředlé, což vás od jejich konzumace zaručeně odradí. Navíc nebudou ani příliš dobře chutnat.

Zdroj obrázku: Freepik

Mléčné výrobky

Výrobky, jako je jogurt, tvaroh nebo majonéza, se mohou při rozmrazení oddělit a stát se vodnatými. Tvrdé sýry po rozmrazení bývají velmi měkké. Z tohoto důvodu se do mrazáku nehodí ani produkty, které mají vysoký podíl tuku. Rozhodně byste tam proto neměli dávat žádné mléčné produkty, a to bez výjimek.

Vejce a další produkty

Názory na mrazení vajec se hodně rozchází. Musíte si ale uvědomit, že jejich skořápka může prasknout. Jestli se je i přesto rozhodnete zmrazit, měli byste to dělat vždy jen v syrovém stavu. Vařená vejce se po rozmrazení změní na gumu a budou nechutná. Zmrazit nesmíte ani produkty, které jste již jednou rozmrazili. V takovém případě se totiž zkazí, protože se do nich dostaly bakterie, a ztratí veškerou nutriční hodnotu.

Zdroj: https://www.epicurious.com/expert-advice/11-things-you-should-never-put-in-your-freezer-article