Young Woman With With Allergy Symptom Blowing Nose

Jarní alergie se blíží. Užijte si letošní rok bez nepříjemných příznaků

Každý ví, že alergici by měli užívat antihistaminika nebo že by měli omezit pobyt venku v době pylové alergie. V případě alergií jsou však důležité i další činnosti, jako je hygiena očí nebo vyhýbání se alkoholu.

Pečujte o své oči před spaním

Existují alergici, kteří se ráno probudí a pociťují značné potíže s očima. Typickými alergickými projevy jsou otok víček, zarudnutí a podráždění spojivek, svědění a nadměrné slzení. Alergici by si měli před spaním důkladně umýt obličej, hlavu a oči. Tento hygienický návyk zabrání rannímu podráždění. Další příčinou může být polštář, pokud jste během dne větrali, mohl se na něm vytvořit povlak alergenů.

Očím mohou pomoci také nosní spreje. Je tomu díky čištění očí slzami, které proudí slznými kanálky do nosu. V okamžiku, kdy jsou kanálky zablokovány, nemají přebytečné slzy žádný odtok. Nejlepším řešením v takové situaci je použití nosního spreje na bázi kortikosteroidů.

Zdroj obrázku: Freepik

Noste sluneční brýle

Sluneční brýle chrání oči nejen před škodlivým UV zářením, ale také před alergiemi. Představují mechanickou bariéru proti vnikání alergenů do očí. Vždy se vyplatí je používat, když jste venku. Jsou důležité zejména za slunečných a větrných dnů, kdy je koncentrace pylu v ovzduší nejvyšší.

Vrchol sezóny alergií se shoduje se začátkem sezóny grilování. Alergici často sedí na společenských setkáních na zahradě. Mnoho hodin strávených v kontaktu s alergeny jdou příznakům naproti a zkonzumovaný alkohol může být dalším spouštěčem alergických reakcí. To znamená, že alkohol může zhoršit nepříjemné příznaky alergie. Proto je lepší se v takových chvílích alkoholu vyhnout.

Zdroj: https://www.webmd.com/allergies/spring-allergies