Portrait Beautiful Young Asian Woman Relax Smile Leisure Around Beach Sea Ocean Travel Vacation Trip

Jemné kartáčování pokožky prodlouží její opálení

Opalování je proces, během kterého necháváme na pokožku působit sluneční paprsky. Díky nim získá kůže bronzový nádech. Toho lze dosáhnout i pobytem v soláriu. Pozor je u opalování nutné dávat na expozici UV záření, které je pro kůži škodlivé. Proto se používají různé opalovací krémy s ochrannými faktory, které pokožku před tímto zářením chrání. Víte, jakým způsobem dosáhnete toho, že vám opalování vydrží delší dobu?

Jak se správně opalovat

Na slunce bychom neměli chodit bez aplikace opalovacího krému. Nevhodné je pobývat v létě v čase v době, kdy jsou sluneční paprsky nejintenzivnější. To bývá obvykle od 11. do 15. hodiny. Opalovací krém byste měli používat i v zimě na horách. Je lépe se opalovat kratší dobu. Trpíte-li na sluneční alergii, pak byste se slunečnímu záření vystavovat neměli. Když už se spálíte, jedná se většinou o poměrně bolestivou záležitost. Popálená kůže bolí, je červená a citlivá na dotek.

Po opalování je vhodné kůži dobře hydratovat a vyživit použitím vhodného krému, který ji zároveň zklidní. Nejlepší jsou krémy po opalování s obsahem alantoinu či vitamínu E.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na prodloužení bronzového opálení

Opálení v barvě bronzu je pro někoho symbolem zdraví a krásy. Neváhá pro jeho získání trávit hodiny na slunci, což nemusí být pro kůži nejlepším řešením. Jestliže chcete, aby opalování vydrželo co nejdéle, měli byste vyzkoušet jednoduchou metodu. Tou je obyčejné kartáčování pokožky kartáčem s jemnými štětinami.

Ideální je používat při kartáčování pokožky kartáč s Tampico vlákny nebo přírodními štětinami, vhodné je také japonské sisalové vlákno. Masírovat pleť lze na sucho i na vlhko. Začněte vždy od nohou, tedy od chodidel, a postupujte směrem vzhůru. Používejte přitom jemné krouživé pohyby. Neměli byste na kůži příliš tlačit, abyste ji nepoškodili. Masírováním se pokožka velmi dobře prokrví a opálení pak vydrží delší čas.

Zdroj: https://www.elle.com/uk/beauty/body-and-physical-health/a10300/how-to-make-you-tan-last-longer-than-your-holiday/