Close Up Portrait Curly Woman White Blouse With Floral Print Woman Making Bubble Gum

K odstranění žvýkačky z oblečení lze využít led, fén nebo citron

Žvýkačka je lepkavá nepříjemnost, která se může dostat na oblečení. Než však rezignujete na vyhození svého oblíbeného kousku, vězte, že existuje několik přirozených metod, kterými můžete žvýkačku efektivně odstranit. Používáním běžných domácích potřeb a při troše trpělivosti můžete zachránit své oblečení a vyhnout se používání drsných chemikálií. Zde je několik přírodních způsobů, jak se zbavit žvýkaček přilepených na oblečení.

Zabere teplo i chlad

Ledová metoda je jednoduchý a účinný způsob, jak odstranit žvýkačku z oblečení. Začněte tím, že několik kostek ledu vložíte do plastového sáčku nebo je zabalíte do čisté látky. Naneste led přímo na žvýkačku a držte jej tam několik minut. Nízká teplota způsobí, že žvýkačka ztvrdne a bude méně lepkavá. Jakmile ztvrdne, jemně ji seškrábněte tupým nožem nebo ostřím kreditní karty. Dávejte pozor, abyste látku při škrábání nepoškodili.

Pokud máte co do činění s tvrdohlavou žvýkačkou, můžete použít teplo k jejímu odlepení. Nastavte fén na nejvyšší teplotu a nasměrujte horký vzduch na žvýkačku. Když se žvýkačka zahřeje, stane se poddajnější a snáze se odstraní. K ochraně prstů použijte plastový sáček nebo kus plastového obalu a poté jemně stáhněte žvýkačku z látky. Dávejte pozor, abyste látku nepřehřáli nebo nedrželi fén příliš blízko, mohlo by totiž dojít k poškození. Jakmile je žvýkačka odstraněna, oblečení vyperte, abyste odstranili veškeré zbytky.

Zdroj obrázku: Freepik

Skvěle zabere také ocet a citronová šťáva

Ocet je všestranný předmět pro domácnost známý svými vlastnostmi odstraňujícími skvrny. Chcete-li odstranit žvýkačku, namočte hadřík nebo houbu do octa a rozetřete jej na postižené místo. Nechte několik minut působit, aby ocet pronikl dovnitř. Potom pomocí tupého nože nebo prstů jemně žvýkačku odstraňte. V případě potřeby postup opakujte, dokud nebude odstraněna veškerá zbylá žvýkačka. Opláchněte látku vodou a normálně ji vyperte, abyste odstranili octový zápach.

Citronová šťáva je dalším přírodním řešením, které může pomoci rozpustit žvýkačku a usnadnit její odstranění. Na žvýkačku vymačkejte čerstvou citronovou šťávu a nechte ji několik minut nasáknout. Kyselina citronová v citronové šťávě pomůže narušit lepicí vlastnosti žvýkačky. Jemně seškrábněte žvýkačku tupým nožem nebo prsty a dávejte přitom pozor, abyste nepoškodili látku. Opláchněte oblast vodou a oděv vyperte jako obvykle.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/gb/laundry/remove-chewing-gum-from-clothes.html